W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Poezji szuka wolontariuszy!

Miasto Poezji szuka wolontariuszy!
30.03.201721:06

Już po raz X Lublin na kilka dni stanie się miastem wypełnionym poezją. Festiwal Miasto Poezji, organizowany przez Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich chętnych lublinian do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia.

Wolontariusze będą mieli okazję pracować przy wielu festiwalowych projektach, a także realizować własne pasje w ramach różnorodnych grup: Grupy Małe Miasto Poezji oraz Edukacja powinny być interesujące dla entuzjastów pracy z dziećmi i młodzieżą - oferują bowiem czytanie bajek w przedszkolach, animację działań wokół Wędrującego Drzewa Opowieści i na Podwórku Domu Słów oraz opiekę nad spotkaniami i warsztatami dla dzieci, a także pomoc przy warsztatach i spotkaniach poetyckich organizowanych w szkołach i w Domu Słów. W Grupie Biuro Festiwalowe będzie można włączyć się w przygotowywanie pakietów informacyjnych dla poetów oraz dystrybuowanie materiałów promocyjnych, do tej grupy będzie też należeć opieka nad gośćmi festiwalu i pomoc w działaniach promocyjnych. Grupa Terytoria Poezji skupi się na działalności w przestrzeni miasta - to przede wszystkim czytanie wierszy i wsparcie działań animacyjnych, natomiast amatorom fotografii powinna spodobać się Grupa Foto , w której będą mogli   sprawdzić się w   prowadzeniu fotodokumentacji wydarzeń festiwalowych.

Co roku Festiwal “Miasto Poezji” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublina. W ubiegłym roku nad organizacją tego wydarzenia pracowało ponad 50 ochotników. Warto zaznaczyć, że wolontariuszem “Miasta Poezji” może zostać każdy, kto ukończył 15, a nie przekroczył 65 lat.

Organizatorzy festiwalu oferują wszystkim chętnym zaświadczenia o wolontariacie, pracę w świetnie zgranym zespole oraz niepowtarzalne podziękowania nawiązujące do przewodniej grafiki festiwalu, zaprojektowane przez Małgorzatę Rybicką.

Dla wolontariuszy przewidywane są również warsztaty organizowane w trakcie festiwalu, a dla najbardziej kreatywnych osób tak że po Mieście Poezji . Osoby wyjątkowo zaangażowane w realizację festiwalu mają możliwość wejścia w wyjątkową społeczność wolontariuszy, regularnie spotykającą się i współpracującą z nami - informuje Monika Czapka, koordynatorka wolontariuszy.

Nabór wolontariuszy trwa do 31 marca. Chętni mogą się zgłaszać za pomocą specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie wydarzenia: https://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/zostan-wolontariuszemka-miasta-poezji-1/.Wyniki naboru zostaną przekazane indywidualnie przez koordynatorkę wolontariuszy 7 kwietnia 2017 r.

„Miasto Poezji” istnieje od 2008 roku. Realizuje go Dom Słów Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Festiwal stał się płaszczyzną do rozmów o poezji, spotkań z poetami oraz różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję. Charakterystycznym rysem Festiwalu jest jego uspołecznienie – w jego programie znajdują się dziesiątki spotkań z poetami i poezją w mieszkaniach prywatnych (program „Mieszkania Poezji”) oraz inicjatywy w przestrzeni miasta ( "Terytoria Poezji"). Miejscami spotkań i działań poetyckich na czas festiwalu stają się zarówno uniwersytety, szkoły, biblioteki, domy kultury, jak też ulice, place, trolejbusy, świątynie, kawiarnie. Tradycją stało si ę tatuowanie chodników i ścian Lublina dziesiątkami wierszy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej