W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Majdanku

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Majdanku
25.01.201716:06

Państwowe Muzeum na Majdanku przyłącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 27 i 28 stycznia w Muzeum będą miały miejsce wydarzenia przypominające o losach żydowskich więźniów byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

27 stycznia o godzinie 12.00 przy Pomniku-Bramie odbędzie się upamiętnienie ofiar Majdanka, zaś w sobotę 28 stycznia będzie można zapoznać się z historią żydowskich kobiet, mężczyzn i dzieci więzionych w obozie. O 11.00 w Centrum Obsługi Zwiedzających PMM będzie można wysłuchać prelekcji „Przybyliśmy z całej Europy…” połączonej z prezentacją dokumentów, przedmiotów osobistych oraz przedmiotów kultu należących do żydowskich więźniów Majdanka. O 12.00 rozpocznie się bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem terenu byłego obozu i ekspozycji muzealnych. Chęć udziału w sobotnim oprowadzaniu należy zgłosić telefonicznie (81 710 28 33) lub mailowo: .

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiony został w 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. Dzień ten przypada w rocznicę wyzwolenia więźniów obozu Auschwitz-Birkenau.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane