W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzeum Wsi Lubelskiej otwarte dla zwiedzających

Muzeum Wsi Lubelskiej otwarte dla zwiedzających
20.11.202023:08

Spacery pośród urzekających jesiennych krajobrazów, oddech od zgiełku miasta i historia lubelskiej wsi na wyciągnięcie ręki - jednym słowem Muzeum Wsi Lubelskiej ponownie otwarte dla zwiedzających.

Od 17 listopada 2020 r., Muzeum Wsi Lubelskiej, podobnie jak inne muzea na wolnym powietrzu, otwiera swoje bramy dla zwiedzających. Na początek do dyspozycji Gości Muzeum zostanie oddana przestrzeń skansenu – niemała bo ponad 23 hektarowa, bez możliwości zwiedzania wnętrz obiektów. Osoby, które odwiedzą Muzeum będą mogły cieszyć się spacerami pośród skansenowskich zabytków, zwierząt i natury. Krajobraz lubelskiego skansenu jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych plenerów do rodzinnych fotografii.

W tym szczególnym czasie ceny biletów wstępu zostały obniżone. Obecnie bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 6 zł, natomiast rodzinny 30 zł. Lubelski skansen można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-15:00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem).

*Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz przestrzeganie dystansu społecznego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane