W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nabór na warsztaty Kontestujące IMPRO No. 3

15.05.201923:08

Fundacja tanTHEO zaprasza na warsztaty "Kontestujące IMPRO No. 3". Będzie to spotkanie z improwizacją muzyczno-wokalną, w ramach którego odbędą się:

  • rozgrzewka mięśni, głosów i innych instrumentów
  • ćwiczenia z improwizacji głosowej
  • improwizacja głosowo-instrumentalna

Piotr Dziwura (prowadzący)

Improwizacja głosowa to coś, co fascynuje mnie od kilku lat. Jest to dla mnie rodzaj bramy do, często ukrytego, zamkniętego ogrodu naszych możliwości głosowych. Obszaru zamykanego stopniowo przez otoczenie, które od dzieciństwa każe nam być cicho, nie krzyczeć, nie fałszować. Aż w końcu zaczynamy wierzyć w to, że nie mamy ładnego głosu, nie umiemy śpiewać. Improwizacja głosowa, szczególnie w grupie osób, ułatwia stopniowe odkrywanie swojego głosu, tego zapomnianego i zamkniętego, pięknego ogrodu. Od poznania swojego głosu, niedaleko już do czucia instrumentów muzycznych, a nawet szerzej, do czucia muzyki we wszystkim, bo wszystko może być potencjalnym instrumentem. Od poznania, poprzez poczucie, prostą drogą możemy dojść do improwizacji instrumentalnej. Rozwój umiejętności, nie tylko muzycznych, znacznie przyspiesza, gdy doskonalimy je w grupie ludzi. W ten sposób doskonalimy też arcyważną umiejętność słuchania. Jest to dobry sposób na poznanie ludzi. Muzyka jest językiem ponadnarodowym, ponadkulturowym, uniwersalnym.

Więcej informacji: , 501704548

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.