W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poszukujemy Mieszkań Poezji!

Poszukujemy Mieszkań Poezji!
25.04.201723:28

Mieszkania Poezji to jedyna taka inicjatywa w całej Polsce, a być może i na całym świecie. Stały się już tradycją festiwalu “Miasto Poezji”, dlatego podczas tegorocznej, jubileuszowej, dziesiątej edycji nie może ich zabraknąć! Do 12 maja wśród mieszkańców Lublina poszukujemy os ó b, które będą gotowe na jedno popołudnie zamienić wybrane przez siebie miejsce w Mieszkanie Poezji. Dla organizatorów takich poetyckich wydarzeń przewidzieliśmy drobny upominek.

Lubisz poezję? Szukasz ludzi, z którymi można spotkać się i porozmawiać o poezji? Chciałaś/chciałeś kiedyś zorganizować spotkanie poetyckie lub okołopoetyckie? W takim razie to właśnie z Tobą chcemy tworzyć festiwal “Miasto Poezji”! Nie musisz robić wiele, wystarczy, że otworzysz własną przestrzeń na poezję i jej czytelnik ó w.

Jak zorganizować Mieszkanie Poezji? To proste. Możesz czytać wiersze ulubionego poety w gronie znajomych. Możesz układać własne wiersze ze s łów wyciętych z gazet. Możesz też urządzić pokaz filmu lub minikoncert z poezją w tle. A może zdecydujesz się na mały happening w swoim domu? Jedyne co Cię ogranicza to Twoja własna wyobraźnia!

Mieszkanie Poezji niekoniecznie musi odbywać się w mieszkaniu prywatnym , mogą to być domy kultury, DPS, instytucje kultury, biblioteki, NGO, kawiarnie, uniwersytety - każdy, kto lubi poezję może zamienić swoje miejsce w Mieszkanie Poezji! Nie ma granic wiekowych, wystarczy być otwartym i chętnym do zrobienia czegoś nietypowego i innego niż do tej pory - nieważne, czy pasjonujecie się poezją od lat, czy też swój pierwszy wiersz przeczytaliście wczoraj.

Dla każdego z organizatorów tegorocznych Mieszkań Poezji przewidzieliśmy drobny, ale wyjątkowy upominek: egzemplarz niezwykłego picture booka Iwony Chmielewskiej “ Dopóki niebo nie płacze”. Na tę niezwykłą książkę składa się szesnaście obrazów światowej sławy artystki, wybrane przez nią wiersze dla dzieci Józefa Czechowicza i przedwojenne fotografie z kolekcji szklanych negatyw ó w odnalezionych w kamienicy przy Rynku 4 w Lublinie. Razem tworzą opowieść o przedwojennym Lublinie, którego dziś już nie ma.

Na twoje zgłoszenie czekamy pod adresem  tylko do 12 maja .  

W temacie wiadomości prosimy wpisać "Mieszkanie Poezji 2017" . Możesz też do nas zadzwonić: tel. 81 534 52 33 . Festiwal “Miasto Poezji” odbywa się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2017 roku.

Festiwal „Miasto Poezji” odbywa się w ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej