W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przygotowania do premiery spektaklu "Słowik i Babka Natura"

Przygotowania do premiery spektaklu "Słowik i Babka Natura"
13.01.202021:40

Trwają przygotowania do pierwszej premiery w nowym 2020 roku. Spektakl "Słowik i Babka Natura" autorstwa znanego już duetu Magda Żarnecka (teksty) i Przemysław Jaszczak (reżyseria) inspirowany jest baśnią "Słowik" Hansa Christiana Andersena. Autorką scenografii jest Aleksandra Starzyńska, muzykę skomponowała Urszula Chrzanowska, a za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski.

Duet Przemysław Jaszczak i Magda Żarnecka zrealizował już jeden spektakl w Teatrze Andersena, była to adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena "Calineczka" (premiera: 6  października 2013).

Spektakl "Słowik i Babka Natura" jest dedykowany dzieciom od 8 roku życia, przedstawia historię Babci Dory, która przez całe życie mieszka na wsi, blisko natury. Po śmierci Dziadka - pszczelarza - musi przenieść się do syna, który mieszka w mieście. Jest jej trudno odnaleźć się w betonowym, zasypanym śmieciami mieście i to u boku rodziny, której zupełnie nie rozumie. Rodzina ceni życie materialne i to w Internecie, nikt ze sobą nie rozmawia. Co wyniknie ze zderzenia dwóch tak różnych światów? Przekonajcie się sami.
W spektaklu wystąpią: Konrad Biel, Bogusław Byrski, Jacek Dragun, Kinga Matusiak- Lasecka, Łukasz Staniewski, Mirella Rogoza – Biel, Natalia Sacharczuk, Ilona Zgiet.

PREMIERA SPEKTAKLU: 1 lutego 2020r, g. 17:00 | bilety 40 zł
Pokaz przedpremierowy: 31 stycznia g. 17:00 | bilety 30 zł

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej