W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza nabór tekstów do Nowych Malkontentów!

Rusza nabór tekstów do Nowych Malkontentów!
27.06.202013:03

Szukając źródeł inspiracji i związków z teraźniejszością, kolejne dwa numery magazynu "Malkontenty" będą nawiązywać do wydarzeń sprzed czterdziestu lat.

Rok 1980 był burzliwym dla Polski. Lipcowa gorączka strajkowa niesie się z Lublina po całej Polsce. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie tyczek Władysław Kozakiewicz wpisuje się nie tylko do historii sportu, niewerbalnie komunikując z kilkunastotysięcznym tłumem za pomocą słynnego gestu. W grudniu Komitet Noblowski przyznaje Nagrodę dla Czesława Miłosza, twórczość którego pozostaje zakazaną w Polsce.
Lato jest porą przekraczania granic i łamania tabu. Jest synonimem wolności, młodości i energii. Bez kompromisów i eufemizmów, nie inaczej.

Redakcja "Malkontentów" poszukuje opowiadań, esejów, reportaży i wierszy, w luźny sposób nawiązujących do wydarzeń 1980 roku, życiu w PRL, tematyce cenzury i milczenia.
Teksty ukażą się w dwóch numerach: w sierpniu i grudniu 2020 roku. Teksty należy wysyłać na e-mail: .  
Nabór odbywa się w dwóch terminach:

  • do 8 lipca – numer pod roboczym tytułem „Lipcowy”;
  • do 11 listopada – numer pod roboczym tytułem „Noblowski”.

Wymagania edytorskie: do 3 stron maszynopisu, czcionka – Times New Roman, 12 pkt, interlinia 1,5 pkt. Do tekstu prosimy dołączyć krótki biogram.

Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.
Autor zdjęcia: Seweryn Wlazło.