W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Studium Wiedzy o Sztuce - nabór zgłoszeń

Studium Wiedzy o Sztuce - nabór zgłoszeń
05.10.201821:50

Galeria Labirynt ogłosiła nabór do 4. edycji Studium Wiedzy o Sztuce, w programie są wykłady, oprowadzania kuratorskie, spotkania z artystami i teoretykami sztuki oraz warsztaty twórcze, zajęcia będą się odbywały od października do czerwca. Nabór odbywa się na podstawie formularzy zgłoszeniowych. Więcej informacji poniżej.

Zapraszamy studentki i studentów oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w cyklu wydarzeń mających na celu poszerzanie wiedzy o kulturze i sztuce współczesnej, organizowanym co roku przez Galerię Labirynt. Program Studium Wiedzy o Sztuce składa się z kilku wzajemnie się dopełniających modułów. Pierwszy z nich to cykl wykładów, które w przystępny sposób omawiają najważniejsze zagadnienia z obszaru sztuki ostatnich dziesięcioleci.

W tym roku proponujemy Państwu serię prezentacji pod hasłem Sztuka, Wolność, Demokracja. Wychodząc od podstawowych europejskich wartości, autorzy i autorki wykładów opowiedzą o ważnych wydarzeniach, postawach i wątkach artystycznych w sztuce najnowszej. 

Wykłady 2018/2019 Sztuka, Wolność, Demokracja
● Sztuka i wolność – polityczna, społeczna i obyczajowa
● Manifesto – performatywność wolności
● Artyści, aktywiści – sztuka drugiej połowy XX wieku wobec polityki władzy
● Pomnik przed twoim oknem – sztuka w przestrzeni publicznej
● Polacy formują flagę narodową – artyści polscy wobec transformacji ustrojowej
● (Nie)grzeczne dziewczyny – ciało jako pole walki
● „Dobra wystawa w złej galerii” – o narodzinach krytyki instytucjonalnej
● Spółdzielcze utopie architektoniczne – demokracja w PRL-u (?)

Cykl wykładów dopełnia oferta dotycząca bieżących wystaw w Galerii Labirynt – specjalnie dla Państwa przygotowane zostaną oprowadzania kuratorskie, spotkania z artystami i teoretykami sztuki. Trzeci moduł to warsztaty twórcze realizowane przy wykorzystaniu metod edukacji pozaformalnej w oparciu o program Galerii.
 
Zajęcia będą się odbywały od października do czerwca, trzy razy w miesiącu we wtorki, środy lub czwartki o godz. 17.00. Obowiązuje jednorazowa opłata rekrutacyjna w wysokości 50 zł. Absolwenci/absolwentki otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie .

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 19 października, o godz. 16.30 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane