W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkolenie: Przeciwdziałać ksenofobii, rasizmowi i antysemityzmowi poprzez świadectwa

Szkolenie: Przeciwdziałać ksenofobii, rasizmowi i antysemityzmowi poprzez świadectwa
20.11.201820:47

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych ze szkół ponadpodstawowych poświęcone użyciu portalu IWitness w edukacji o prawach człowieka.

Szkolenie: Przeciwdziałać ksenofobii, rasizmowi i antysemityzmowi poprzez świadectwa – historia Pinchasa Güttera na portalu IWitness
Termin: 8 grudnia 2018 r., godz. 10:00-14:00
Miejsce: Sala Czarna, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Udział w szkoleniu jest bezpłatny

IWitness to międzynarodowy portal edukacyjny stworzony przez USC Shoah Foundation, na którym znajdują się interaktywne lekcje wykorzystujące m.in. fragmenty wideo relacji Ocalałych i Świadków ludobójstw XX i XXI wieku. Zajęcia te można wykorzystywać podczas lekcji – zarówno w sali komputerowej jak i offline.

W ramach szkolenia zostaną zaprezentowane zajęcia poświęcone losom Ocalałego z obozu na Majdanku – Pinchasa Güttera.
Seminarium organizują wspólnie: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Każdy uczestnik dostanie zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium proszone są o wypełnienie elektronicznego formularza rejestracyjnego: https://iwitness-szkolenie-lublin.konfeo.com/pl/groups

Liczba miejsc ograniczona!
Organizatorzy zapewniają poczęstunek w ciągu dnia.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Przeciwdziałać ksenofobii, rasizmowi i antysemityzmowi poprzez świadectwa”, sfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu „Prawa, Równość i Obywatelstwo”.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej