W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Urodziny Prusa! Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa"

"Urodziny Prusa! Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa"
08.08.201606:23

20 sierpnia 2016 roku, godz. 11:00, zbiórka pod Trybunałem Koronnym (Rynek 1) w Lublinie. "Urodziny Prusa! Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa". 20 sierpnia (sobota) w rocznicę urodzin Bolesława Prusa spacerujemy po Lublinie i patrzymy na miasto oczami pisarza! 

Aleksander Głowacki w Lublinie mieszkał i uczył się, w Lublinie znalazł żonę, o Lublinie pisał i z Lublina czerpał inspiracje m.in. odtwarzając w „Lalce” sklep Jana Mincla z kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 6. Ideą spaceru jest ukazanie miasta w czasach Bolesława Prusa – takiego, jakim je widział Głowacki. Trasę wyznacza XIX-wieczna mapa, towarzyszą nam ryciny i zdjęcia z epoki, notatki Prusa o mieście i artykuły z ówczesnej prasy. Po XIX-wiecznym Lublinie oprowadzi Marcin Fedorowicz – specjalista w zakresie ikonografii miasta. 

Planowane zakończenie ok. godz. 14:00, kawiarnia Między Słowami (Rybna 4).

Organizator: Wydawnictwo Episteme.
Wydarzeniu patronują: TVP Kultura, TVP Lublin, Radio Lublin, Radio eR, Muzeum Lubelskie, Polski Portal Kultury O.pl, serwis społecznościowy Wywrota.pl.

Więcej informacji: https://www.facebook.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej