W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Weekend z historią - bezpłatne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem

Weekend z historią - bezpłatne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem
09.08.201613:25

13 sierpnia teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku będzie można zwiedzić za darmo z przewodnikiem. Zwiedzanie poprzedzi projekcja fragmentów relacji byłych więźniów KL Lublin, a jego temat przewodni brzmi „Świat za drutami – wartości i postawy”.

Zanim uczestnicy wydarzenia zwiedzą muzealną ekspozycję plenerową oraz najważniejsze miejsca i obiekty związane z funkcjonowaniem obozu obejrzą w Centrum Obsługi Zwiedzających film złożony ze wspomnień osób osadzonych na Majdanku. W baraku nr 62 zapoznają się natomiast z wystawą historyczną pt. „Więźniowie Majdanka”.

Godziny rozpoczęcia zwiedzania: 11.00, 13.30 i 14.00
Miejsce zbiórki: Centrum Obsługi Zwiedzających

UWAGA! Chęć udziału należy zgłosić telefonicznie (81 710 28 33) lub mailowo (), podając wybraną godzinę rozpoczęcia zwiedzania, najpóźniej do 12 sierpnia.Oferta skierowana jest do osób powyżej 14. roku życia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej