W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Za...czytajmy się w czytaniu

11.02.201723:55

Zbliżają się Walentynki, święto zakochanych szczególnie celebrowane przez młodzież. Walentynki można obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za…czytać na chwilę. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała oryginalną akcję uliczną. Celem akcji jest zachęcenie młodych i pełnoletnich osób do czytania historii pełnych miłości, wzruszeń, z domieszką bólu, smutku i oczywiście szczęśliwych zakończeń.

14 lutego od godziny 10:00, aż do wyczerpania zapasów, dwa wielkie biblioteczne serca będą przechadzały się po Krakowskim Przedmieściu i rozdawały wszystkim młodym zakochanym książki do wspólnego czytania i wzruszeń. Zakochane pary będą też miały możliwość wykonać sobie wyjątkowe selfie z wielkimi sercami.
 

W filiach MBP czekają na Państwa inne atrakcje:

  • Filia nr 9, przy ul. Krańcowej 106 14 lutego, w godzinach pracy biblioteki przygotuje cukierki dla czytelników z hasłem "Zjedz mnie gdy...", przy każdym cukierku będzie czerwona  karteczka dalszą częścią tekstu np. "...jesteś zakochany" "...jesteś szczęśliwy" itp. w zależności od stanu emocji i nastroju.
  • Filia nr 22, przy ul. Kruczkowskiego 14 10 lutego, o godz. 15.00 - zaprasza na walentynkowe warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w czasie których przygotują okolicznościową kartkę walentynkową.
  • Filia nr 25, przy ul. Sympatycznej 16 - 14 lutego w godzinach pracy biblioteki przygotowała walentynkową krzyżówkę "Słynne pary literackie", prezentację książek z wątkiem miłosnym oraz tworzenie ozdób walentynkowych - zajęcia dla dzieci.
  • w Filii nr 29, przy ul. Kiepury 5, 14 lutego o godz. 11:00, odbędą się biblioteczne Walentynki, na których będzie zabawa w kalambury - przysłowia o miłości, a uczestnicy wykonają kartki walentynkowe metodą Iris Folding i Quillingu.