W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

#ZnajdźRzemieślnika – jarmark w wersji online

04.07.202004:42

Wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas takich wydarzeń jak jarmarki i targi. Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących nas prac – przez pandemię to wszystko zostało ograniczone. Dlatego Warsztaty Kultury w Lublinie i Jarmark Jagielloński od maja prowadzą wielką akcję #ZnajdźRzemieślnika!

Wszystkim miłośnikom sztuki ludowej ułatwiają kontakt online z twórcami, którzy w ubiegłych latach gościli na lubelskim festiwalu. To także propozycja dla tych wszystkich, którzy wybierają się na wakacyjne wojaże i chcą kupić oryginalne rękodzieła z danego regionu.

Powstała specjalna mapa, na której można sprawdzić, skąd dany rzemieślnik pochodzi. Być może mieszkasz w tym samym regionie i łatwiej będzie Ci odebrać od niego pracę. A może planujesz podróż po Polsce? Weź pod uwagę odwiedzenie twórcy, który prowadzi otwartą pracownię.

Z mapy można korzystać na wiele sposobów.

Po pierwsze, co nie zaskakuje – geograficznie. Mapa działa tak samo jak inne mapy Google, więc możesz ją przybliżać, oddalać i przesuwać podróżując „palcem po mapie”. Możesz też wpisać w wyszukiwarkę nazwę miejscowości i sprawdzić czy w okolicy pracują jacyś rzemieślnicy.

Jeśli znasz nazwisko rzemieślnika, który Cię interesuje, możesz go także wyszukać za pomocą lupki.

Mapę uporządkowana została według kategorii rzemiosła. Listę wszystkich rzemiosł znajdziesz po lewej stronie. Możesz wybrać interesujące Cię pozycje, a inne ukryć, tak aby na mapie było widać tylko to, czego szukasz. Dodatkowo dla ułatwienia każda kategoria ma inny kolor ikonki*

Pamiętaj, że na mapie nie są podane dokładne adresy twórców, pinezki nie są przypięte do ich domów. Mapa pokazuje tylko miejscowość, w której rzemieślnik pracuje. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z twórcą.

Na stronie jarmarkjagiellonski.pl w zakładce #ZnajdźRzemieślnika znajdziemy w tym momencie już kilkuset twórców ludowych, z którymi można skontaktować się mailowo, telefonicznie lub przez stronę internetową. Lista cały czas będzie się powiększać!