W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kryminalny Gorzków...

17.12.201518:51

Obok wielkich metropolii Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Poznania- pojawiła się na mapie kryminałów polskich niewielka osada - Gorzków w powiecie krasnostawskim. Kryminał do życia powołał Ludwig Thor (pseudonim literacki) nadając mu tytuł  Opętanie. 

 

Autor urodził się wprawdzie w Krasnymstawie, ale wychowywał w okolicach Gorzkowa. Osada posłużyła mu  za mityczną przestrzeń  umiejscowienia  wartkiej akcji kryminału w urokliwej osadzie. To nietuzinkowa promocja miejscowości czyni go niewątpliwie pępkiem świata kryminalnego. 
Jerzy Kowalczyk, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko autora nowego, lubelskiego kryminału przyznał, że półtora roku spędził w piwnicy, by wykreować czarne charaktery.  Podkreśla, że: W napisaniu historii mojego bohatera pomogło mi to, że byłem reporterem kryminalnym. Kryminał został wydany przez lubelskie wydawnictwo Czarny Pies. Książka robi zawrotna furorę. Pierwsze recenzje są bardzo pochlebne. Jest bardzo intrygujące  jak mieszkańcy Gorzkowa odbiorą literacki debiut lubelskiego dziennikarza. Czy wykorzystają do promocji swojej  mini ojczyzny?


Jerzy Jacek Bojarski
rys. Benek Homziuk
 

Wydarzenia polecane