W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

1 sierpnia rusza Centralny Plac Zabaw!

18.07.202020:49

1 sierpnia startuje Centralny Plac Zabaw – letnie miejsce na mapie Lublina wypełnione warsztatami, najlepszą muzyką, spektaklami i innymi kreatywnymi propozycjami dla osób w każdym wieku.

Odwiedzą nas artyści i animatorzy różnych dziedzin sztuki, którzy zarażą Was swoimi pasjami pokazując nowe umiejętności. Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do Wirydarza, którego scenę oddajemy muzyce, teatrowi, improwizacji teatralnej i jej niezwykłemu połączeniu z filmem. Organizatorzy przygotowali też warsztaty i spektakle dla całych rodzin. Część tegorocznego programu wyłoniliśmy w otwartym naborze projektów, aby wspomóc artystów i animatorów w nowej rzeczywistości po miesiącach zamknięcia instytucji kultury.


Znaczną częścią tegorocznego programu Centralnego Placu Zabaw są koncerty. Większość z nich to premierowe projekty – takie, których z powodu izolacji nie mieliśmy jeszcze okazji usłyszeć na żywo – lub takie, które zostały właśnie w tym czasie stworzone. Zespół Tęskno w akompaniamencie kwartetu smyczkowego; Baasch z niezwykłym, pierwszym w karierze polskojęzycznym materiałem; Marek Dyjak z utworami z albumu „Piękny instalator” czy Jazzpospolita w nowym, odświeżonym składzie – to tylko część artystów, których muzyka wypełni Wirydarz. Usłyszymy też muzyków lubelskiej sceny muzycznej, m.in. premierę albumu „Dzwoń po nadzór” zespołu Hai czy koncert Czułej Obserwacji.

Tegoroczną nowością jest Studio 12 – telewizyjne studio Centralnego Placu Zabaw. W Wirydarzu Centrum Kultury przy łyku orzeźwiającej kawy będziecie mogli posłuchać wywiadów na żywo. Rozmówcami będą inspirujący ludzie związani z lubelską kulturą, którzy podzielą się najróżniejszymi opowieściami, podpowiedzą także, co można robić latem w mieście.

Centralny Plac Zabaw
1-30 sierpnia 2020
Centrum Kultury w Lublinie


Centralny Plac Zabaw – start! – sprawdź program otwarcia
Opisy wszystkich wydarzeń znajdziecie w zakładce Wydarzenia nas strony internetowej CK.
Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa uczestników.
Regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.