W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

14. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY

14. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY
11.05.202212:29

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA zaprasza na 14. edycję Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Festiwal ten od lat przybliża lubinianom i słuchaczom z Polski i zagranicy muzykę niecodzienną. Sięga po tradycje dźwiękowe z całego świata, tropy kulturowe naszych przodków, śmiało interpretując je w aktualne dyskursy i znaczenia. KODY kolejny raz, przywołując archaiczne rytuały, budząc duchy przodków, penetrując teraźniejszość oraz korzystając z nowoczesnej racjonalności i narzędzi współczesności będą próbowały opisać świat – uduchawiać materię, dać ziemski kształt boskiemu absolutowi.

Na program 14. edycji składa się jedenaście koncertów, w tym siedem premier światowych, jedna premiera polska, warsztaty i wystawa partytur graficznych – to wszystko dla Państwa i z myślą o Państwu.

Wydarzenia podczas Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY - Program