W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

3 lipca rusza Centralny Plac Zabaw!

3 lipca rusza Centralny Plac Zabaw!
01.07.202111:14

Jeśli zaczęły się wakacje, to znak, że startuje też Centralny Plac Zabaw! Ten festiwal jest gwarantem, że nikt nie będzie nudził się podczas lata w mieście. Tegoroczna edycja CPZ to dwa miesiące rozmaitych działań artystycznych, animacyjnych i edukacyjnych w trzech lokalizacjach!

W tym roku działania będą prowadzone również w Domu Kultury Kalinowszczyzna oraz Domu Kultury Przyjaźni. We współpracy z lokalną społecznością organizatorzy będą aranżować przestrzeń plenerową przy DK-ach, z wykorzystaniem zieleni i natury, kultury i sztuki, tak by uatrakcyjnić te miejsca, zaznaczyć naszą obecność i uprzyjemnić czas mieszkańcom. 
Znaczną część programu w Domach Kultury wypełniają różnego rodzaju warsztaty i animacje dla osób w różnym wieku m.in. warsztaty: nowocyrkowe, gier planszowych, fotograficzne, taneczne, roślinne czy zajęcia z beatboxu. Ponadto w Domach Kultury obędzie się szereg występów artystycznych i koncertów. Na scenie zobaczymy Karolinę Hordyjewicz, trio Rabiega/Nowak/Strzempa, Tadeusza Kulasa solo, a także pokazy eksperymentów muzycznych i tanecznych. 

Centralny Plac Zabaw to też duża dawka muzyki w Wirydarzu CK. CPZ zainauguruje wyjątkowy koncert Bisz & Rebel Babel Ensemble Live. Rebel Babel to eksperymentalny, nowatorski zespół, który angażuje i zaprasza do orkiestry muzyków z różnych sfer, poruszając ważne problemy społeczne. Głosem lubelskiej odsłony projektu będzie Bisz – raper, poeta, kulturoznawca, autor oryginalnych i docenianych tekstów. W programie znajdziemy także prapremierowy koncert zespołu Mikroelementy, premierowe występy Julii Pietruchy, zespołu Not for Sale, Skubasa oraz grupy RYSY z Justyną Święs. W Wirydarzu zabrzmi także muzyka Elżbiety Adamiak z zespołem oraz grupy Czuła Obserwacja. 
Ponownie działać będzie Studio 12, czyli plenerowe studio Centralnego Placu Zabaw. Rozmówcami będą inspirujący ludzie związani z lubelską kulturą i sztuką, jak i uczestnicy CPZ, którzy podzielą się najróżniejszymi opowieściami.
Ponadto w Wirydarzu oraz na placu przed CK spotkamy się na warsztatach sensorycznych, zajęciach z Magdaleną Rukasz, która nauczy wszystkich chętnych składać lampiony oraz inne dekoracyjne przedmioty origami oraz na warsztatach Ogród Społeczny z Karuzelą Sztuki. Przed nami też spektakle rodzinne: Żonglujące impro, Jaki to tytuł? oraz Szalony Ogrodnik!. 

Szczegółowy program dostępny na stronie Centrum Kultury oraz na Facebooku Centralnego Placu Zabaw.
Bilety na wydarzenia artystyczne dostępne w kasie CK oraz online. 
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Centralny Plac Zabaw
3 lipca-29 sierpnia 2021
Centrum Kultury w Lublinie / DK Kalinowszczyzna / DK Przyjaźni