W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bądź online razem z Centrum Kultury!

Bądź online razem z Centrum Kultury!
15.05.202023:02

Centrum Kultury nie zwalnia tempa. Sprawdźcie propozycje na najbliższe dni!

Marcin Sudziński przygotował kolejną foto-audycję z cyklu „Fotografia w dialogu”. Tym razem historia dotyczy lubelskiego znaleziska — szklanych negatywów z kolekcji „Twarze nieistniejącego miasta”. Opowieści posłuchacie na facebookowym profilu.

CK zaprasza też na wirtualną podróż przez jeden z najbiedniejszych i najbardziej prawdziwych krajów Azji Południowo-Wschodniej – Birmę. O swoim pobycie tam opowie podróżnik Bartek Krawczyk, w ramach spotkania z cyklu Dookoła świata.

Ponadto Łukasz Witt-Michałowski i Norbert Rudaś ponownie zaproszą mieszkańców Lublina do podróży w czasie. Wraz z bohaterami stworzonymi przez Marcina Wrońskiego przeniesiemy się do roku 1945. Wszystko za sprawą transmisji online spektaklu „Pogrom w przyszły wtorek”, zarejestrowanego na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Jego I część zobaczymy już 15 maja na Facebooku Centrum Kultury.

Centrum Kultury poleca także niezwykłą inicjatywę, jaką jest koncert w świecie gry Minecraft! Organizatorom Block by Blockwest Festival udało się zaprosić do współpracy wiele znanych zespołów i grup, m.in.: Massive Attack, Pussy Riot czy Fever 333. Głównym celem koncertu jest zebranie funduszy dla Fundacji CDC walczącej z COVID-19. 

Dla najmłodszych przygotowano wirtualną Artelandię! W udostępnionym poradniku dowiemy się, jak samodzielnie wykonać instrument muzyczny z materiałów dostępnych w domu. 

Z kolei Kinoteatr Projekt poleca film „Kawki na drodze”, który mogliśmy oglądać w Kinie CK podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego w 2018 roku. Ten dramat drogowy został nagrodzony za reżyserię na MFF w Karlowych Warach i był czeskim kandydatem do Oscara.

Przypominamy, że budynek Centrum Kultury w Lublinie jest zamknięty, a wydarzenia wstrzymane do odwołania. #zostańwdomu