W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Carnaval Sztukmistrzów. Co warto wiedzieć przed wyjściem z domu

Carnaval Sztukmistrzów. Co warto wiedzieć przed wyjściem z domu
29.07.202210:00

Carnaval Sztukmistrzów trwa od 28  do 31 lipca! Gdzie dostaniecie papierowy program? Jak uczestniczyć w festiwalu wygodnie? Tego wszystkie dowiecie się z poniższego artykułu.

Carnavalowy savoir-vivre – wydarzenia pod chmurką

 1. Usiądź – nie zasłaniaj.
 2. Przepuszczaj niższych, dzieci, ludzi z trudnościami w poruszaniu się.
 3. Przestrzegaj przestrzeni wyznaczonej przez artystę.
 4. Reaguj żywo! Jeśli Ci się podobało doceń artystę (brawa, dobre słowo, pieniądze – dla większości artystów ulicznych kapelusz jest jedynym honorarium).
 5. Baw się dobrze – pamiętaj, że jako widz jesteś materią i czasem aktorem przedstawienia. Śmiej się do woli z innych, ale naucz się również śmiać najgłośniej z samego siebie.
 6. Stosuj się do poleceń artysty i osób obsługujących.

Carnavalowy savoir-vivre – wydarzenia w namiocie

 1. Bilety kupuj za pośrednictwem sieci Going – w internecie, oraz na godzinę przed spektaklem w miejscu, w którym się odbywa, o ile będą jeszcze wolne miejsca. 
 2. Pamiętaj, że usadzanie zajmuje czas. Aby umilić oczekiwanie w kolejce poznaj osobę obok siebie.
 3. Nie spóźniaj się na przedstawienie. Artyści na Ciebie nie poczekają.
 4. Wiedz na co idziesz! Carnaval Sztukmistrzów oferuje różne przedstawienia, niektóre mogą być nieodpowiednie np. dla dzieci. Te zamknięte prezentują często nurt nowego cyrku, bywają trudne w odbiorze, eksperymentalne w formie, kontrowersyjne w treści.
 5. Nie rób zdjęć, nie nagrywaj, nie używaj telefonu podczas przedstawień zamkniętych.

Punkt Informacyjny

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem papierowego programu festiwalu lub dodatkowych informacji organizatorzy zapraszają do punktu informacyjnego na Placu Litewskim, który będzie czynny w trakcie trwania festiwalu w następujących godzinach:
czwartek - niedziela: 12.00 - 21.00

Wolisz wersję eko? Pobierz program w wersji elektronicznej:

lub sprawdź wersję mobilną

Czy udział w wydarzeniu jest bezpłatny?

W tym roku tylko 13 na prawie 80 spektakli Carnavalu Sztukmistrzów jest płatnych. Prawie cały festiwal odbywa się na ulicy, również za obejrzenie spacerujących po taśmach highlinerów nie są pobierane żadne opłaty.
Jeśli chcesz obejrzeć spektakle płatne, bilety kupisz za pośrednictwem sieci Going – w internecie, oraz na godzinę przed spektaklem w miejscu, w którym się odbywa, o ile będą jeszcze wolne miejsca. 

Klub Festiwalowy

Przez cały czas trwania wydarzenia zapraszamy do naszego Klubu Festiwalowego na Błoniach pod Zamkiem. Tam na wygodnych leżakach i paleciakach można pochillować, kupić gadżety festiwalu, zjeść coś dobrego w strefie food truck lub napić się piwa, które dostarczy Sponsor Festiwalu – Tenczynek.
Wieczorem organizatorzy zapraszają na afterparty do Baru Żongler.  

Co dla całej rodziny?

Carnaval Sztukmistrzów to festiwal dla każdego i zazwyczaj nie ma ograniczeń wiekowych. Warto jednak przed każdym spektaklem zajrzeć do naszego programu i upewnić się czy wydarzenie będzie odpowiednie dla dziecka. Przy każdym spektaklu mamy oznaczenie o sugerowanym minimalnym wieku odbiorcy.
Małych adeptów sztuki cyrkowej zapraszamy też do VIVO! Lublin, gdzie odbędą się warsztaty i pokaz.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników Carnavalu Sztukmistrzów w Punkcie Informacyjnym festiwalu, poza programem i podpowiedzią gdzie warto się udać, będzie można też dostać specjalną opaskę na rękę dla dziecka. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodziców. Opaska ułatwi odnalezienie opiekunów w sytuacji, kiedy maluch straci Was z oczu.

Utrudnienia drogowe

Tak się złożyło, że w tym roku w terminie Carnavalu (dokładnie, w sobotę 30 lipca) w Lublinie odbędzie się także finał jednego z odcinków Tour de Pologne. Spowoduje to niezależne od nas utrudnienia w komunikacji, zarówno samochodowej, jak i transportem publicznym. Przed wyruszeniem na Carnaval koniecznie zapoznajcie się komunikatem Miasto Lublin o utrudnieniach oraz zmianami w kursowaniu autobusów ZTM.
Przypominamy, że w Lublinie można wypożyczyć rower w systemie Lubelski Rower Miejski. Najbliższa stacja jest pod Zamkiem Lubelskim. Ponadto na teren festiwalu będzie można wjechać rowerem i przypiąć go w wyznaczonych miejscach, gdzie bezpiecznie przeczeka wszystkie spektakle.

Gdzie i kiedy odbywa się Carnaval Sztukmistrzów?

28-31 lipca 2022
Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie