W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Chatka Żaka zmienia nazwę!
11.03.202107:42

1 marca 2021 roku ACK UMCS Chatka Żaka zostało Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Nowa nazwa ma ukazać kompleksowość działań, jakie mogą podjąć studenci w jednostce – zarówno w sferze kultury, jak i mediów akademickich. Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji.

Jednym z istotnych elementów zmian wizerunku Chatki Żaka w nowej odsłonie jest zmiana jej nazwy. Być może kosmetyczna, ale pokazująca jak staramy się zachować autonomię kultury studenckiej, a z drugiej strony mediów akademickich – mówi Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Radio Centrum i TV UMCS od początku swojego istnienia są integralną częścią Chatki Żaka, choć nie zawsze było to powszechnie wiadome – wspomina Izabela Pastuszko, Dyrektor ACKiM Chatka Żaka. Młodzi zdobywają tu doświadczenie na wielu obszarach, a poprzez nasze media akademickie poznają tajniki dziennikarstwa i realizacji – dodaje.

TV UMCS  to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym, opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza sprawy ważne nie tylko dla społeczności akademickiej  UMCS, ale także Lublina i regionu. Ekipa TV UMCS przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne. 

Akademickie Radio Centrum to jedna z najlepszych studenckich rozgłośni w Polsce i jedyna w Lublinie. Zapowiada najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście i w kraju, żyje rytmem uczelni i pomaga odnaleźć się studentom w Lublinie. Na antenie Radia Centrum można usłyszeć różne gatunki muzyczne – od rocka, poprzez house, elektronikę, jazz, aż po reggae.