W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Chcesz zostać aktorem? Sprawdź się na warsztatach!

Chcesz zostać aktorem? Sprawdź się na warsztatach!
23.02.202316:07

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają młode osoby w wieku 16–25 lat na bezpłatne warsztaty teatralne Scena Warsztatów – Ulica, podczas których uczestnicy będą pracować nad dramatem pt. „Ulica” Ronalda Schimmelpfeniga w tłumaczeniu Karoliny Bikont.

Praca nad spektaklem będzie polegała na cotygodniowych spotkaniach warsztatowych. Uczestnicy udoskonalą swoje umiejętności sceniczne. Będą doskonalić podnoszenie poczucia własnej wartości, wyrabiać pewność sceniczną i uważność oraz pracować z emocjami.

Grupę poprowadzi zespół złożony z reżysera (Arkadiusz Ziętek), pedagoga teatru, choreografa i muzyka oraz artystów zapraszanych na gościnne warsztaty. W projekt zaangażowane będą też osoby odpowiedzialne za scenografię i kostiumy. Międzynarodowy skład zespołu wykorzysta potencjał artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Niemiec.

Arkadiusz Ziętek

Arkadiusz Ziętek – w latach 2003–2019 kierownik artystyczny Interkunst e.V. w Berlinie. W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne, zapraszając aktorów, muzyków, tancerzy, artystów cyrkowych. Jako reżyser, aktor, scenarzysta, trener i organizator angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych. W pracy teatralnej i pedagogicznej kładzie duży nacisk na interaktywność i spontaniczność, korzystając z wielu metod i technik teatralnych, których uczył się od ich twórców i mistrzów: impro, teatr uciśnionych, method acting, teatr ze społecznością, techniki dramowe.

Informacje praktyczne:

Kiedy:

  • do 10 marca 2023 – nabór
  • 11 marca 2023, godz. 10.00–16.00 – pierwsze spotkanie
  • marzec – maj 2023 (godz. 16.00–19.00 – piątki i 10.00–16.00 – soboty) – spotkania warsztatowe
  • 3 czerwca 2023 – podczas Noc Kultury – wielki finał

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
Dla kogo: młodzież i młodzi dorośli z Polski i Ukrainy w wieku 16–25 lat. Organizatorzy szczególnie zapraszają osoby, które mają doświadczenie teatralne, wokalne lub grają na instrumencie, ale nie jest to warunek konieczny, żeby dołączyć do Sceny Warsztatów.
Zapisy: za pomocą formularza online dostępnego na stronie warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
Udział bezpłatny. 

Projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy polsko-niemieckiej w ramach projektu 4Ukraine finansowanego ze środków Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej