W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Chór Akademicki UMCS wystąpił w Macedonii!

Chór Akademicki UMCS wystąpił w Macedonii!
03.08.202113:20

Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu "Kostoski" OHRID – MACEDONIA. W ich repertuarze pojawiły się zarówno utwory świeckie i sakralne jak i  pieśni ludowe z naszego regionu.

Udział Chóru Akademickiego UMCS w Międzynarodowym Festiwalu „Kostoski” w Ochrydzie to kolejna konfrontacja, wymiana doświadczeń, wspólne przeżywanie wyjątkowych chwil z muzyką chóralną. Koncerty w ramach Festiwalu to niepowtarzalna szansa dla zespołu, by poznać muzykę innych narodowości, nowych ludzi, którzy wspólnie przeżywają i dzielą się swoją muzyką. Uczestnicząc w Festiwalu w Ochrydzie jesteśmy bogatsi nie tylko muzycznie, ale również zawarliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Jesteśmy pozytywnie naładowani emocjami, które z pewnością przyczynią się do dalszego podnoszenia poziomu chóru – mówi profesor Urszula Bobryk, dyrygent i dyrektor artystyczny Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej. 

Chór został powołany ponad 70 lat temu (w 1949 roku). Wyróżnia się dbałością o wysoki poziom wykonawczy, licznymi nagrodami i medalami oraz udziałem w wielu międzynarodowych projektach muzycznych, a nade wszystko promowaniem współczesnej polskiej muzyki chóralnej za granicą.

Bardzo się cieszymy, że Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej po raz kolejny reprezentuje nas poza granicami Polski. Studenci pod dyrygenturą Pani Profesor Urszuli Bobryk ponownie udowadniają, że polska muzyka chóralna jest doceniana nie tylko w naszym na kraju ale i całym świecie. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Chatka Żaka jest główną przestrzenią, w której mogą rozwijać swoje talenty – dodaje Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane