W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

DKF „16” – Retrospektywa Claude’a Sauteta

DKF „16” – Retrospektywa Claude’a Sauteta
28.04.202020:32

DDK SM "Czechów" i DKF "16" zapraszają na kolejne seanse z cyklu: Retrospektywa Claude’a Sauteta. Tym razem w trybie online „Max i ferajna” oraz "Cezar i Rozalia”. Wystarczy, że wszyscy zainteresowani napiszą wiadomość z prośbą o bezpłatny dostęp na adres:  do 30 kwietnia oraz 7 maja.

02.05.2020 godz. 17:30
MAX I FERAJNA reż. Claude Sautet, obsada: Michel Piccoli, Romy Schneider, Georges Wilson,  Francja / Włochy 1971 (112’)
Max (Michel Piccoli) to paryski detektyw, niezależny finansowo i sfrustrowany gangami, których nie jest w stanie złapać. Żeby zachować twarz, postanawia śledzić grupę małych złodziejaszków, chcących obrabować bank. Cały popołudniowy czas zaczyna spędzać z dziewczyną szefa grupy, prostytutką Lili (Romy Schneider). Udaje przed nią bogatego bankowca, który może zapewnić jej lepszą przyszłość. Po pewnym czasie udaje mu się zdobyć plany napadu, ale czy wszystko pójdzie tak, jak zaplanował?

09.05.2020 godz. 17:30
CEZAR I ROZALIA reż. Claude Sautet, obsada: Michel Piccoli, Umberto Orsini, Isabelle Huppert, Francja/Włochy/RFN 1972 (110′)
Rozalia żyje w związku z bogatym biznesmenem Cezarem. Kochają się i są ze sobą szczęśliwi, ale w tej idylli są też pewne rysy. Trudny charakter Cezara i jego chorobliwa zazdrość stawia pod znakiem zapytania ich wspólną przyszłość. Do tego wszystkiego w życiu kobiety pojawia się jej były mąż – David, który mimowolnie staje się przyczyną kolejnych konfliktów. Cezar, który pragnie zatrzymać przy sobie Rozalie, musi zmienić się i udowodnić swoją prawdziwą miłość. Problem w tym, że kobieta kocha tak naprawdę obu mężczyzn.