W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dołącz do grona Wolontariuszy Medialnych!

Dołącz do grona Wolontariuszy Medialnych!
21.04.202205:37

Ruszył nabór do programu Wolontariatu Medialnego! Lubelskie letnie festiwale, organizowane przez Warsztaty Kultury w Lublinie, nie mogą obyć się bez wolontariuszy! Interesuje Cię opowiadanie o kulturze za pomocą fotografii, dźwięku lub mediów społecznościowych? Program Wolontariat Medialny daje niepowtarzalną okazję zdobycia praktycznych umiejętności w tych obszarach. Zgłoś się i twórz cztery największe festiwale kulturalne w Lublinie!

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do współpracy osoby powyżej 16. roku życia. Celem grupy Medialnych Wolontariuszy Festiwalowych będzie wsparcie medialne i promocyjne czterech festiwali organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie: Noc Kultury (4/5 czerwca 2022), Wschód Kultury – Inne Brzmienia (7-10 lipca 2022), Carnaval Sztukmistrzów (28-31 lipca 2022) oraz Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (19-21 sierpnia 2022).

Grupy wolontariackie

Jako wolontariusze medialni uczestnicy będą pracować w jednej z trzech wybranych przez siebie grup:

  • Grupa „Fotografia eventowa” – Jak być fotografem-reportażystą, nie zwracać na siebie uwagi, a jednocześnie znajdować się cały czas w centrum wydarzenia? Opiekunem grupy będzie Ignacy Tokarczyk;
  • Grupa „Festiwalowe social media” – Jak skutecznie wykorzystywać Facebook i Instagram do promocji wydarzenia kulturalnego? Opiekunem grupy będzie Agata Wiatr;
  • Grupa „Reportaż dźwiękowy”– Jak ciekawie opowiadać o otaczającym nas świecie za pomocą dźwięków? Opiekunami grupy będą Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, Bartosz Panek, Magdalena Świerczyńska-Dolot | Fundacja Audionomia.

Co zyskasz: Warsztaty Kultury w Lublinie zapewniają cykl szkoleniowy pod okiem doświadczonych trenerów oraz wsparcie opiekunów w trakcie festiwali. Wolontariusze lubelskich festiwali, będą mieli okazję być w samym środku największych wydarzeń kulturalnych w mieście. Zdobędą nowe kompetencje medialne i cyfrowe, rozwiną pasje, nauczą się pracy w grupie oraz poznają nowych ludzi. Uczestnicy podpiszą porozumienie o wolontariacie i dostaną zaświadczenie o jego odbyciu. Udział może być zaliczony na poczet praktyk studenckich.

Od przyszłych medialnych wolontariuszy Warsztaty Kultury w Lublinie wymagają aktywnego udziału w cyklu warsztatowym (maj/czerwiec 2022) oraz pełnej dyspozycyjności czasowej w trakcie festiwali. Wolontariat podczas trwania festiwali często wiąże się z koniecznością pracy w godzinach wieczornych/nocnych.

Informacje praktyczne

Kiedy: maj/czerwiec 2022 (cykl przygotowawczy) oraz pełna dyspozycyjność czasowa w trakcie festiwali: (4/5 czerwca 2022, 7-10 lipca 2022, 28-31 lipca 2022 oraz 19-21 sierpnia 2022)

Gdzie: szkolenia będą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a i 7. Festiwale organizowane są w przestrzeni całego Startego Miasta w Lublinie.

Kto jest poszukiwany: osoby w wieku 16+ zainteresowane kulturą oraz współtworzeniem obsługi medialnej dużych wydarzeń kulturalnych, posiadające aparaty fotograficzne/smartfony z dobrym aparatem oraz potrafiące z nich korzystać. Medialny Wolontariusz powinien być otwarty, pewny siebie, komunikatywny, nie bojący się kontaktów z publicznością. Warsztaty Kultury szukają osób zainteresowanych mediami i mających umiejętności z zakresu fotografii, filmowania, nagrywania/montażu dźwięku i obsługi social mediów.

Zapisy: przez formularz zgłoszeniowy. Przesłanie wypełnionego formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Warsztaty Kultury rezerwują sobie prawo do wyboru ostatecznych uczestników na podstawie odpowiedzi udzielonych w formularzu. 
Rekrutacja trwa od 19 kwietnia do 6 maja 2022 roku. Zakwalifikowanie się do projektu zostanie potwierdzone do 11 maja 2022.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w projekcie jest bezpłatny.