W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dom to znaczy... nowy projekt w Teatrze Andersena

Dom to znaczy... nowy projekt w Teatrze Andersena
11.10.202107:08

W Teatrze Andersena realizowany jest nowy projekt „Dom to znaczy…”, który opiera się na stworzeniu słuchowiska radiowego. W projekcie biorą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ich rodzice i nauczyciele. W ciągu kilku dni realizowane są warsztaty teatralne, storyttelingowe, literackie dla dzieci i dorosłych biorących udział w projekcie.

Podczas warsztatów odbywają się rozmowy z dziećmi o ich marzeniach w kontekście ich miejsca zamieszkania, czego im brakuje, co mogłoby się zmienić, albo które z tych miejsc są dla nich najlepsze – do zabawy, do rodzinnego spędzania wolnego czasu. To również okazja do tego, żeby sprawdzić się w animacji przedmiotu, czy w ćwiczeniach scenicznych. Na podstawie zebranych materiałów opowiemy historię zbudowaną w oparciu techniki storrytellingu. Dzieciaki zbudują własną historię, która następnie zostanie przeczytana przez rodziców dzieci.

Nauczycieli biorący udział w projekcie wspólnie z instruktorami mają za zadanie wypracowanie scenariusza słuchowisk, które będą mogli stosować samodzielnie na swoich zajęciach.  

Premiera słuchowiska odbędzie się w piątek, 15 października o g. 16:00 na naszym profilu Facebook. Natomiast, we wtorek 19 października o g. 22:00 będzie można je usłyszeć w Radio Lublin w audycji "My Rodzice".

Koordynatorką projektu jest Małgorzata Adamczyk, a prowadzącymi warsztaty są aktorzy teatru: Natalia Sacharczuk, Bartosz Siwek.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Więcej o projekcie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej