W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Europejski Festiwal Smaku
03.09.200914:10

W piątek 11 września, na Starym Mieście, o godzinie 10 rozpocznie się Europejski Festiwal Smaku. Lublin przez trzy dni stanie się „najsmaczniejszym” miastem. Organizatorem imprezy jest m.in. Miasto Lublin. Festiwal wpisuje się w starania miasta w rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
Stare Miasto swą obecnością zaszczycą Piotr Bikont, Robert Makłowicz i Stanisław Soyka. Gospodarz cyklu „Podróże kulinarne” będzie jednym z jurorów oceniających potrawy przygotowane przez uczniów szkół gastronomicznych. Festiwal rozpocznie się Jarmarkiem św. Jacka, podczas którego będzie można degustować i kupić tradycyjne przysmaki Lubelszczyzny. Ponadto organizatorzy przewidują pokazy kulinarne oraz widowisko o tatarskich zwyczajach. W sobotę w szranki staną zawodowi kucharze z najlepszych restauracji regionu. Rywalizować będą w konkursie „Smaki Lubelszczyzny”. Dodatkowo w Old Pubie odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Nalewek Polski i Krajów Ościennych, a u dominikanów biesiada z renesansowymi tańcami. Kolejną atrakcją będą pokazy pieczenia sękacza oraz obrzędowe gotowanie żydowskie. Na zakończenie dnia na Scenie Smaku zaśpiewa Stanisław Soyka. W niedzielę, ostatni dzień Festiwalu, Scena Smaku oddana zostanie do dyspozycji Janowa Lubelskiego. Prócz podniebienia w weekend 11-13 września organizatorzy postarają się również uszczęśliwić zmysł słuchu. Na Festiwalu zagrają m.in. Caci Vorba, Klezmaholics, Jerzy Szyszkowski. więcej informacji: www.europejskifestiwalsmaku.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane