W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej 2021

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej 2021
03.04.202116:52

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej 2021 to interdyscyplinarne wydarzenie skierowane do mieszkańców i mieszkanek Lublina. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do twórczej ekspresji.

Tegoroczna edycja łączy w sobie wiele obszarów twórczości oraz elementy akcji społecznej. Przed nami wydarzenia taneczno-dźwiękowe, performans połączony z działaniem mail-artowym, koncert dj-ski, a także wystawa w przestrzeni wirtualnej.

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej są realizowane przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” ("CreArt. Network of Cities for Artistic Creation") przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”.

Galeria Labirynt jest partnerem merytorycznym projektu.

Program: 

  • 27.03., g. 19:00 – Gently running through | Bożna Wydrowka, Filip Kijowski, toutesmaginique

#techno #taniec #voguing #galeriasztuki

Gently running through to unikatowe wydarzenie dźwiękowo-taneczne, które odbędzie się w przestrzeni galerii sztuki współczesnej. Dźwięki elektroniczne zostaną zmiksowane z tańcem współczesnym oraz tańcem vogue. Bożna Wydrowska, Filip Kijowski oraz toutestmagnifique po raz pierwszy połączą swoje siły tworząc tytułową fuzję, która przekracza granice dyscyplin. Różne style, dźwięki, ruchy i emocje nadadzą wydarzeniu nie do końca przewidziany wyraz współpracy osób, które niedawno się poznały. Występ audio-wizualny odbędzie się w przestrzeni Galerii Labirynt i będzie streamingowany w mediach społecznościowych.

  • 27.03., g. 20:00 – densienie

Set dj’ski zrealizowany w formie streamingu online w mediach społecznościowych.

Densienie – koleżeński projekt didżejski toutestmagnifique i Proxytm, autorów comiesięcznej audycji w Radiu Kapitał, której współtwórcami są zapraszani artyści audio i/lub wizualni, którzy grają i komponują muzykę elektroniczną, eksplorując różne dźwiękowe okolice, a w sprzyjających okolicznościach organizują także własny cykl wydarzeń pod ww. nazwą. Miejscem narodzenia się kolektywu jest Galeria Labirynt, gdzie odbyła się pierwsza impreza w maju 2019 roku. Za szatę graficzną densienia odpowiedzialne są graficzki: Ania Jeglorz i Zuza Kruk.

  • 28.03. – 1.04.2021 – Różowa Satyna | Duet Tajskie Kwiatuszki

#performans #mailart #miasto

„Różowa Satyna” to akcja mail-artowa i działania performatywne, które odbędą się na ulicach Lublina. Artystę i artystkę będzie można spotkać na Dworcu PKS, Starym Mieście, w Ogrodzie Saskim, pod Galerią Labirynt oraz na osiedlu im. Słowackiego czy w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie. Znakiem rozpoznawczym duetu są stroje kameleonów.

Tajskie Kwiatuszki, czyli Barbara Gryka i Filip Kijowski, będą przemierzać miasto, by zbierać pozytywne emocje od napotkanych osób. Podczas akcji będzie można porozmawiać z artystą i artystką oraz namalować lub zapisać swoje uczucia na wielkiej tkaninie. Jej powierzchnia przez cały czas trwania performansu będzie coraz bardziej się zapełniać. Na podstawie zebranych materiałów Tajskie Kwiatuszki stworzą pocztówki pełne dobrych słów i obrazów, które zostaną przekazane mieszkańcom i mieszkankom lubelskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Osoby te z powodu pandemii zostały zupełnie odcięte od świata zewnętrznego. Docierając do nich za pośrednictwem sztuki poczty, duet Tajskie Kwiatuszki pokaże, że wspieramy ich dobrymi słowami w tej trudnej sytuacji.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie chętne osoby, bez względu na wiek.

  • 3.04.2021 | Otwarcie wirtualnej wystawy CreArt w VR Chat

#VR #steam #wystawa #sztuka

Wirtualna wystawa realizowana w VRChat, czyli w internetowej platformie społecznościowej służącej do tworzenia światów wirtualnych. Ekspozycja daje możliwość przeniesienia się do cyfrowej sali wystawienniczej Galerii Labirynt w Lublinie za pośrednictwem cyfrowych avatarów. Dzięki temu możliwe jest oglądanie wystawy w kilka osób bez wychodzenia z domu. Zwiedzanie wystawy w ten sposób przypomina grę komputerową i daje możliwość interakcji między osobami spotkanymi w przestrzeni cyfrowej. Działanie jest kontynuacją zeszłorocznej wystawy „Sen niedźwiedzia”. W tegorocznej edycji projektu ekspozycja będzie prezentować w szczególności dzieła przestrzenne. Dostęp do platformy VR Chat jest możliwy dla wszystkich osób posiadających komputery z systemem operacyjnym Microsoft Windows.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej