W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Fantastyczne Miasto movie w lutym

01.02.201908:05

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na lutowy cykl Miasto Movie, tym razem przenosząc nas w krainę fantazji. 

Sztuka filmowa jako zjawisko służące w dużej mierze do opowiadania ciekawych, wciągających historii, bazuje na kategorii fantazji. Kino potrafi zabrać nas do niezwykłych miejsc, niesamowitych krain, daje szansę przeżywać wraz z bohaterami fantastyczne przygody. Seans filmowy uruchamia naszą wyobraźnię i staje się nierzadko azylem dla codziennego świata, ucieczką do odrealnionej, alternatywnej rzeczywistości.

Istnieje szereg gatunków filmowych zawierających w sobie ten fantastyczny element. Baśnie oglądane w dzieciństwie, potrafiące ukształtować wrażliwość widza na całe życie, widowiskowe fantasy, skierowane zazwyczaj do młodej widowni, intelektualnie i stylistycznie wysmakowane opowieści filmowych mistrzów w rodzaju Kubricka, Nolana czy Lyncha, a nawet kino stricte rozrywkowe, przypisane do kategorii tzw. guilty pleasure czyli opartych na kampie i kiczu „grzesznych przyjemnościach”. Długie zimowe wieczory warto zatem spędzić z cyklem Miasto movie, dając się ponieść wyobraźni i śledzić wraz z nami fantastyczne dzieła X muzy.

Program na luty:

  • 6 lutego 2019, godz. 19.00 – „Truposz”, reż. Jim Jarmusch, czas 121’, 1995 r.
  • 13 lutego 2019, godz. 19.00 – „Nieustraszeni pogromcy wampirów”, reż. Roman Polański, czas 108’, 1967 r.
  • 20 lutego 2019, godz. 19.00 – „Lśnienie”, reż. Stanley Kubrick, czas 146’, 1980 r.
  • 27 lutego 2019, godz. 19.00 – „Player One”, reż. Steven Spielberg, czas 140’, 2018 r.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, II piętro – sala widowiskowa  
Wstęp wolny

Powiązane:

Warsztaty Kultury