W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Opowiadaczy "Słowodaję"

Festiwal Opowiadaczy "Słowodaję"
25.06.200908:36

Już po raz drugi na lubelskie Stare Miasto powraca festiwal niezwykły, niepodobny do innych - Festiwal Opowiadaczy "Słowodaję". Od 3 do 5 lipca wystąpią na nim polscy artyści działający w ramach ruchuodnowy tradycji opowiadania historii, czyli /storytelling revival/.
Warsztaty Kultury zapraszają na „Słowo Daję” wszystkich słuchaczy... w przedziale wiekowym od lat 0 do 100. W Polsce sztuką opowieści zajmuje się od 1997 roku "Grupa Studnia O", której członkowie - Jarek Kaczmarek i Małgorzata Litwinowicz gościć będą na festiwalu „Słowo Daję” z programami adresowanymi nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych, inspirowanymi baśniami Andersena, bajkami słowiańskimi i... kosmiczną misją statku Apollo 17. Natomiast Michał Malinowski i Muzeum izraelskiej oraz tradycyjnych podań ludowych o zmorach, strzygach, wampirach i innych makabrycznych postaciach. Krajowi opowiadacze na lubelskim festiwalu spotkają się z innym ośrodkiem, od lat zajmującym się słowem mówionym, czyli z dobrze znanym lublinianom Teatrem NN. Na Festiwalu Opowiadaczy Witold Dąbrowski zaprezentuje spektakl „Tajbełe i jej demon” oparty na prozie I. B. Singera. Drugim lubelskim akcentem będą „Charaktery Marrakeszu”, czyli zainspirowany studium charakterologicznym Teofrasta z Erezos słowno-muzyczno-wizualny program Tria Baja - Przemka Buksińskiego, Karola Gadzało i kolektywu kilku.com. Warsztaty Opowiadania Festiwalowi towarzyszyć będą Warsztaty Opowiadania, które poprowadzi Jarek Kaczmarek z Grupy Studnia O. Organizatorem warsztatu jest Stowarzyszenie „Grupa Studnia 0”. Zapisy i informacje – Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin, tel. 081 533 09 04.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane