W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej „Open City/Miasto Otwarte”

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej „Open City/Miasto Otwarte”
16.06.200919:51

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Open City, który zaistnieje w dniach 22 -25 czerwca, to największa prezentacja sztuki współczesnej w Lublinie, która odbywa się poza zamkniętą strefą galeryjno-muzealną. Miasto otwarte, zaczerpnięte z terminologii militarnej, staje się otwartym polem manewru dla artystów, poddaje się artystycznym interwencjom i przekształceniom.
Dzieło zawieszone w żywej przestrzeni wraz z nią ewoluuje i nabiera mocy, absorbuje ludzkie emocje, podważa status nienaruszalnej przestrzeni miasta, pokazuje, że nie jest ona homogeniczna. Festiwal obejmuje realizacje w przestrzeni miasta w postaci instalacji, rzeźb, obiektów, plakatów i projekcji ogniskujących się w centrum miasta, oraz akcje, warsztaty performance i pokazy filmów. Artyści zaanektują zarówno miejsca związane z miejską wizualnością, takie jak billboardy i słupy ogłoszeniowe jak i miejsca o konkretnym przeznaczeniu funkcjonalnym – ulice, place, budynki i tereny zielone. Niektóre prace prezentowane podczas festiwalu zaistnieją na chwilę, inne zaś pozostaną na stałe. Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni artyści z Polski i innych krajów: Janusz Bałdyga, Redas Dirżys (Litwa), Nezaket Ekici (Turcja/Niemcy), Elżbieta Jabłońska, Dariusz Kociński, Vlodko Kaufmann (Ukraina), Jarosław Kozłowski, Robert Kuśmirowski, Dominik Lejman, Leszek Lewandowski, Teresa Murak, Paul Panhuysen (Holandia), Andrzej Paruzel, grupa R.E.P., Andree Weschler (Francja/Singapur), Akademia Ruchu. Kurator: Waldemar Tatarczuk, współpraca: Magdalena Linkowska, Marta Ryczkowska Organizator: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” www.opencity.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane