W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” - werdykt jury

Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” - werdykt jury
16.06.200815:04

Zakończyła się III edycja Festiwalu „Sąsiedzi”. Przez sześć dni mogliśmy oglądać spektakle z Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy i Polski.
Niemal każdego dnia przedstawienia scen narodowych poszczególnych krajów m.in. Teatr Polski z Wrocławia, Laboratorium Dramatu z Warszawy, Lwowski Teatr Voskresinnia, HaDivadlo z Czech, Teatr Na peronie ze Słowacji, duże widowiska plenerowe teatrów Novogo Fronta z Czech, Teatru Polonia z Warszawy, Teatru A z Gliwic i spektakle dla dzieci. W Muszli Koncertowej zagrał legendarny zespół reggae DAAB. Codziennie w Klubie Festiwalowym odbywały się koncerty, imprezy taneczne i pokazy filmów animowanych. Werdykt jury: Jury 3. Festiwalu Teatrów Europy Środkowej Sąsiedzi w Lublinie w składzie Jadwiga Oleradzka, Andrzej Buck, Maciej Nowak po obejrzeniu w okresie od 9 do 13 czerwca 2008 roku 12 spektakli konkursowych w tym 7 w nurcie głównym i 5 w nurcie plenerowym na posiedzeniu w dniu 14 czerwca 2008 roku postanowiło przyznać 5 równorzędnych nagród. Perły Sąsiadów otrzymują spektakle: "Cholonek, albo dobry Pan Bóg z gliny" Teatru Korez z Katowic "Kowal Malambo" Laboratorium Dramatu z Warszawy "Kuba. Sto lat bólu". Komedia Teatru Lalek na Rozdrożu z Banskiej Bystricy "Lament na Placu Konstytucji" Teatru Polonia z Warszawy "Zaśnij teraz w ogniu" Teatru Polskiego z Wrocławia. Nagrodę specjalną dla Dam Polskiego Teatru otrzymały: Barbara Wrzesińska i Edyta Jungowska.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane