W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Galeria Biała znów otwarta!

Galeria Biała znów otwarta!
04.05.202107:18

Od dzisiaj Centrum Kultury zaprasza do Galerii Białej! To szansa na ponowne zobaczenie zbiorowej wystawy „Uchylmy ściany”, która po otwarciu była dostępna dla zwiedzających tylko 1 dzień. 5 maja zostanie otwarta także Księgarnia Dosłowna. 

Wystawa „Uchylmy ściany” prezentuje depozyty, dary artystek i artystów, zgromadzonych w galerii na przestrzeni ponad 35 lat jej funkcjonowania oraz prace premierowe. Założenia wystawy odwołują się do wątków związanych z ciałem, przemijaniem, kondycją fizyczną człowieka, jego kruchością, delikatnością, presją, przemocą i ograniczeniem. Mrok, barwa, słowo, znaczenie, nadmiar to również tematy, które podejmują twórcy. Zobaczymy prace m.in.: Bogny Burskiej, Barbary Kasprzyckiej, Karoliny Komorowskiej, Pawła Matyszewskiego, Sofie Muller, Ireny Nawrot, Pawła Nowaka, Szymona Popielca, Horsta Sagunskiego, Jadwigi Sawickiej, Mariusza Tarkawiana, Grupy Twożywo, Jacka Wierzchosia, Henka Vischa, Agaty Zwierzyńskiej i innych.

Otwarcie Galerii Białej: 4 maja 2021, godz. 12:00
Godziny otwarcia wystawy: wtorek-sobota, godz. 12:00-18:00

Otwarcie Księgarni Dosłownej: 5 maja, godz. 10:00
Godziny otwarcia księgarni: poniedziałek-piątek / godz. 10:00-18:00 sobota / godz. 13:00-18:00

UWAGA: ZWIEDZANIE WYSTAWY I WIZYTY W KSIĘGARNI ODBYWAJĄ SIĘ W PEŁNYM REŻIMIE SANITARNYM