W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę

Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę
14.05.202117:47

Miasto Lublin i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na 2 dni wydarzeń plenerowych na żywo na placu Litewskim!

Na dobry początek zapraszamy na pokaz komedii improwizowanej w wykonaniu Poławiaczy Pereł. Tematyką spektaklu będą nieznane historie publiczności i samych Poławiaczy, opowiedziane z mądrym humorem. Chwilę później na scenie pojawią się Hubert Pyrgies (Chonabibe), Stanisław Leszczyński (NeoKlez / Gooral) i Antek Sojka w swoim nowym projekcie Bajki o dorosłych. Usłyszymy przejmujące teksty i hipnotyzującą muzykę, lawirującą między art-popem, elektroniką a hip-hopem. Na koniec wieczoru Fundacja Sztukmistrze zaprezentuje publiczności niepowtarzalne widowisko, na które złożą się etiudy z wykorzystaniem elementów akrobatyki i ekwilibrystyki.

Na niedzielne popołudnie Pracownia Sztuczka przygotowała dla najmłodszych widzów spektakl z muzyką na żywo zatytułowany „Wio!Sny". Artyści zaproszą dzieci do świata roślin. Będzie o kwitnieniu, owocowaniu, wzrastaniu i barwnej palecie wiosennych emocji. Padnie odpowiedź na bardzo ważne pytanie: Skąd się biorą... rośliny? W teatralno-muzyczną podróż po najpiękniejszych momentach z polskiej estrady zabiorą widzów aktor Teatru Muzycznego w Lublinie Patrycjusz Sokołowski i jego akompaniator Gabriel Menet. Z kolei doskonale znany lubelskiej publiczności Łukasz Jemioła opowie poruszające historie, wykorzystując standardy muzyki lat 20. i 30.

Szczegółowy program wydarzenia 

Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę
15-16 maja / plac Litewski
wstęp wolny

Wydarzenia są organizowane i realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami ogólnymi, w tym: Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Zapraszamy do zajmowania miejsc siedzących i zachowywania dystansu.