W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grand Prix dla Teatru Bocznego

Grand Prix dla Teatru Bocznego
25.05.200922:01

Teatr Boczny zdobył Grand Prix na II Ogólnoukraińskim Międzynarodowym Przeglądowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Teatralnych Kolektywów "Halicka Melpomena".
Na festiwalu zaprezentowany został monodram w wykonaniu Anny Biernackiejpt. "M.", którego reżyserem jest Karol Rębisz, muzykę skomponował Maciek Połynko, a wizualizacje przygotował Nordyk. Festiwal organizowany jest przez Teatr My oraz przez Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Galicji "Pohulianka", w którym to centrum Teatr My działa. W tegorocznej II edycji w Polski, Białorusi i Ukrainy. "M." jest próbą uchwycenia dylematów, z którymi jako "inni" borykamy się w rzeczywistości "normalnych". W świecie zaszufladkowania nie ma miejsca na indywidualne "ja", marzenia uznawane są za naszą własną, wewnętrzną sprawę, a nasze potrzeby, które z nich wynikają, tak naprawdę nikogo nie interesują. Trzeba być "miłym uśmiechniętym i nawet jak coś było słabe mówić że zajebiste". Prapremiera spektaklu miała miejsce dzięki pomocy Pracovni Off działającej w Centrum Kultury w Lublinie. Pierwotnie monodram miał być jednorazowym projektem, jednak w toku pracy powstała nowa jakość jaką jest Teatr Boczny. Projekt rozpoczyna właśnie działalność przy Warsztatach Kultury - Filii Centrum Kultury w Lublinie. Przymiotnik "boczny" w nazwie teatru ma wskazywać, iż wywodzi się on z tego samego nurtu co teatr offowy i alternatywny. Teatr Boczny czerpie z bogatej tradycji dawnego nurtu studenckiego działającego na Lubelszczyźnie w latach 60-tych i 70 -tych. Będzie tworzyć nowe spektakle, ale w planach ma także współpracę z podobnymi grupami teatralnymi z całej Polski. Kontakt: Karol Rębisz tel. 660 436 69

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane