W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grudniowe propozycje dla najmłodszych od Centrum Kultury

Grudniowe propozycje dla najmłodszych od Centrum Kultury
05.12.202020:55

Ekochoinki, tańce hulańce i wspólne muzykowanie – to wszystko i wiele więcej przygotowało Centrum Kultury w grudniu dla dzieci. Oczywiście online.

Pracownia Sztuczka przygotowała kolejną odsłonę warsztatów muzycznych z cyklu NuciMisie. To zajęcia muzyczne, podczas których za pomocą przedmiotów domowego użytku będziemy doskonalić poczucie rytmu, nauczymy się poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych i nie tylko.

Powracają także PrzydaSie, czyli warsztaty plastyczno-techniczne — tym razem z cyklu LAS Christmas. W trakcie tych małych domowych eksperymentów powstaną przedmioty świątecznego użytku, czyli choinki. Dzięki familijnej akcji performance uratujemy Mikołajki! Ze względu na obostrzenia pandemiczne Mikołaj ma zakaz przemieszczania się — święto dawania jest zagrożone! Czy uda się je uratować? 

Przed nami też wyjątkowe Historie Żabki, które wprowadzą nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć położymy szczególny nacisk na fakt, iż magia świąt to fenomen, który tworzymy sami i który opiera się w dużej mierze na relacjach i radości z prostych rzeczy, takich jak: zapach świątecznych pierniczków pieczonych z mamą, ubieranie choinki, czekanie na pierwszą gwiazdkę, śmiech i wspomnienia.

Z kolei w Sylwestra wspólnie stworzymy mapę marzeń na nowy, lepszy, zdrowszy rok. Nie zabraknie też tańców-hulańców! Przygotujcie wygodne, ale najbardziej zjawiskowe stroje jakie macie. Tego wieczoru ma być tanecznie i szałowo!