W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Incydent polski - przypomnijmy sobie raz jeszcze

Incydent polski - przypomnijmy sobie raz jeszcze
14.01.202102:23

11. edycja Carnavalu Sztukmistrzów „Incydent polski” była wyjątkowa, jak cały 2020 rok. Główną rolę odgrywały w niej polskie premierowe spektakle cyrkowe. Nazwa odnosiła się do nagłej i niespodziewanej sytuacji, ale była też symbolicznym rozpoczęciem poszukiwań charakteru polskiej sceny cyrkowej.

Zamysłem organizatorów było, aby ta edycja przyczyniła się też do dynamicznego rozwoju tej dziedziny sztuki performatywnej w Polsce i poprzez współpracę m.in. z międzynarodową platformą Circus Next, zyskała również szerszy rozgłos międzynarodowy.

Ubiegłoroczny Carnaval Sztukmistrzów „Incydent polski”, mimo trudnej, pandemicznej rzeczywistości odbył się w całości. Publiczność miała okazję zobaczyć spektakle polskich artystów, obejrzeć filmy przybliżające tematykę cyrkową, podziwiać wystawę cyrkowego plakatu. Highlinerzy spacerowali po taśmach nad deptakiem, a cyrkowa ekwilibrystyka przedstawiana była podczas Busker Show.

Aby zatrzymać tamten czas powstał folder, który można przeczytać i obejrzeć: Publikacja Incydent polski