W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inne Brzmienia Ambasadorem Polski Wschodniej

Inne Brzmienia Ambasadorem Polski Wschodniej
01.12.202011:52

Z przyjemnością informuję, że Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia, którego organizatorami są Warsztaty Kultury w Lublinie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz Miasto Lublin został laureatem 7. Edycji Konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej w kategorii Kultura i Sztuka.

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Przedmiotem Konkursu jest ocena, wybór, prezentacja i uhonorowanie tytułem Ambasadora Wschodu samorządów, przedsiębiorstw, instytucji, organizacji oraz osób wyróżniających się w dziedzinie samorządności, biznesu i turystyki, projektów społecznych, kultury, nauki i sztuki. Inicjatorem Konkursu jest Wydawca magazynu „Kraina Bugu”.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia organizowany w Lublinie, umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w sercu naszego miasta, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia. 

Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina (pokazy unikatowych filmów z krajów Partnerstwa Wschodniego), literatury (każdego roku w ramach Wschodniego Expressu wydajemy premierowe tytuły najlepszych wschodnich autorów, wprowadzając je tym samym na polski rynek) i sztuki współczesnej (wystawy plakatów, fotografia uliczna, design).

Najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach (autorski program edukacyjny polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze). Niezmiennie inspirująca jest też – zawarta w nazwie festiwalu – idea „wschodu kultury”, która sprowadza do Lublina najciekawszych artystów m.in. z takich krajów, jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny.