W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jaki jest plan gry? | Cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab

Jaki jest plan gry? | Cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab
29.03.202106:54

Gry retro do dziś stanowią wzór tego, jak gra powinna wyglądać, zarówno dla tych co grają jak i dla tych, którzy tworzą gry. To one ubarwione nowymi pomysłami powołały do życia niezależny nurt – Pixel Retro bądź częściej spotykany i odrobinę szerzej definiujący zjawisko nurt Indie Games (Gier Niezależnych). Tworzonych przez niewielkie, a czasami nawet jednoosobowe zespoły developerskie: entuzjastki i entuzjastów, artystki i artystów.

Jaki jest plan gry? to pilotażowy cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” podczas których zostanie zaprojektowana i stworzona platformowa gra komputerowa. Pod okiem i z udziałem Instruktora drogą eksperymentu, z użyciem multimedialnych technik komputerowych Uczestnicy i Uczestniczki nauczą się wykorzystywać swój potencjał twórczy za pomocą komputera, tabletu bądź telefonu.

Prowadzący – Piotr Kuźmiński – z wykształcenia magister, inżynier z powołania (kierunek inżynieria materiałowa Politechnika Krakowska). Członek nieaktywnej już grupy demoscenowej Binarium (grafik/koder). Twórca gier, aktywny gracz oraz badacz współczesnej niezależnej kultury gier wideo. Zafascynowany estetyką futurystycznego wzornictwa lat '70-'90 i salonami gier arcade. Animator, działacz NGO w zakresie edukacji oraz wsparcia inicjatyw twórczych.

Informacje organizacyjne:

  • Projekt skierowany do Dzieci i Młodzieży w wieku 10-15 lat.
  • Zajęcia realizowane online za pośrednictwem platformy ZOOM.
  • Ilość miejsc ograniczona. Rozpoczęcie projektu możliwe po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych.
  • Czas trwania projektu – 13.04-15.06 (czas realizacji może ulec zmianie w zależności od przebiegu pracy i panującej sytuacji epidemiologicznej).
  • Kontakt i zapisy –  / 882 433 041 / (81) 466 59 18
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane