W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kantor i street dance w Centrum Kultury w Lublinie

Kantor i street dance w Centrum Kultury w Lublinie
20.12.202106:13

Dwa przedświąteczne wieczory w CK wypełnią dwie, zupełnie odmienne propozycje taneczne. Pierwsza czerpie z klasyki teatru, druga — ze stylów tańca ulicznego.

Rozpoczynamy od spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca. Choreografia Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej to nie tylko wizualna uczta dla oczu, ale również twórczy powrót do spuścizny Tadeusza Kantora i Teatru Cricot 2. Tancerze udowadniają tutaj, że w klasycznych wzorcach wciąż można odkrywać nowe artystyczne możliwości. „Kantor. Burza” to spektakl, który reinterpretuje Teatr Śmierci, odwołuje się do jego najważniejszych prac: „Umarłej klasy” czy „Wielopola, Wielopola” i czerpiąc z tradycji wielkiego dzieła Kantora, konfrontuje je z jakościami tanecznymi. 

Kolejna propozycja to premiera spektaklu „Step by step”, który początkowo nosił tytuł „Matter”. Jego nietypowy charakter może zaskoczyć widzów. Za główną formę przekazu artyści obrali style tańca street-dance. Wrocławska grupa Co Jest Crew zaprosiła do współpracy tunezyjskiego choreografa Hamdi Dridi, ze względu na jego dorobek artystyczny w dziedzinie łączenia współczesnej myśli teatru-tańca z technikami takimi jak bboying, hip-hop, house czy popping. Językiem ruchu wywodzącym się z wszechobecnych dzisiaj wpływów kultury hip-hop, zespół opowie historię o szukaniu dla siebie miejsca w zmieniającym się świecie, stawianiu czoła pierwszym tąpnięciom ego, samotności i potrzebie przynależności do spójnej grupy.

„Kantor. Burza” / 20 grudnia / godz. 19:00 / Sala Widowiskowa CK
Premiera: „Step by step (Matter)” / 22 grudnia / godz. 19:00 / Sala Widowiskowa CK

Rezerwacje miejsc na spektakle odbywają się pod adresem:

Zarezerwowane bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie Centrum Kultury na 60 minut przed wydarzeniem. Nieodebrane wejściówki na 10 minut przed rozpoczęciem spektaklu wracają do puli wejściówek do pobrania. Jednocześnie organizatorzy informują, że po osiągnięciu dopuszczalnego limitu Widzów (30%), będzą mogli wpuścić na salę jedynie te osoby, które okażą certyfikat szczepień.

Wydarzenia polecane