W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Klatka po klatce – warsztaty animacji dla uczniów i uczennic

Klatka po klatce – warsztaty animacji dla uczniów i uczennic
08.05.201823:31

Jak powstaje film animowany? Czym jest piksilacja i dlaczego ma związek z fotografią? Od czego zacząć, przygotowując własny scenopis? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas dwudniowych weekendowych warsztatów w Galerii Labirynt – Klatka po klatce. Nabór uczestników i uczestniczek potrwa do niedzieli, 13.05. Udział jest bezpłatny.

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych, chcących nie tylko lepiej poznać technikę tworzenia animacji tradycyjnej, lecz również spróbować swoich sił w praktyce. Animacja tradycyjna jest jedną z podstawowych technik sztuki filmowej, polega na tworzeniu scen rejestrowanych za pomocą aparatu fotograficznego.
Uczestnicy i uczestniczki warsztatów zrealizują podczas zajęć własne krótkie filmy animowane. Zajęcia poprowadzi Arutiun Sargsyan.

Warsztaty składają się z dwóch czterogodzinnych spotkań (19 i 20.05.2018, godz. 12.00-16.00), które się odbędą w Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5. Na zakończenie uczestnicy/uczestniczki otrzymają zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie Galerii Labirynt:  do 13.05.2018.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej