W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Klezmerzy i grecka piosenka
03.12.201015:25

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego zaprasza na koncert zespołu Kroke, któremu towarzyszyć będzie Maja Sikorowska. Program koncertu wypełnią piosenki greckie, które piosenkarka (pół - Greczynka) wydała na płycie "Kraków-Saloniki". Na co dzień występuje wraz z rodzicami Andrzejem i Chariklią Sikorowskimi, w grupie Pod Budą.
Kroke to klezmerski zespół z Krakowa. Jego nazwa oznacza w jidysz właśnie Kraków, który ma fundamentalne odniesienia dla tożsamości kulturowej i artystycznej muzyków. Grupa gra własne kompozycje bazując na elementach ludowej tradycji muzycznej wielu narodów, korzysta także z doświadczeń muzyki klasycznej i jazzu. Koncert odbędzie się w niedzielę w Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie - Skłodowskiej 5, o godzinie 18:00. Cena biletu: 60 i 70 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej