W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Końcówka maja online z Centrum Kultury

Końcówka maja online z Centrum Kultury
27.05.202015:59

Program Centrum Kultury nadal funkcjonuje głównie w rzeczywistości online. Sprawdźcie, co organizatorzy przygotowali dla Was w najbliższych dniach.

Warsztaty recytatorskie z Mistrzami Słowa online to kolejna propozycja od Pracowni Słowa - Studium Kultury. Utytułowany recytator i instruktor teatralny – Patryk Pawelec podpowie, w jaki sposób wybrać repertuar do prezentacji, gdzie szukać tekstów do mówienia, a także odpowie na pytania uczestników.

Z kolei tancerze Lubelskiego Teatru Tańca przygotowali wyjątkowy performance w przestrzeni Galerii Labirynt. Nawiązuje on do monumentalnej rzeźby Moniki Sosnowskiej „Fasada”, którą w galerii będzie można oglądać od 30 maja. Transmisję online performance’u zobaczymy już 29 maja na profilu Centrum Kultury.

Wszyscy, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć jednej z najważniejszych realizacji Teatru Provisorium i Kompanii Teatr – nic straconego. W piątkowy wieczór ponownie będzie można obejrzeć spektakl „Ferdydurke”, który uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych lat 90. Tym razem spektakl będzie też tłumaczony na Polski Język Migowy.

Przed nami Dzień Dziecka. Z tej okazji Centrum Kultury zaprasza do wysłuchania koncertu duetu Jerz Igor, w ramach cyklu Muzyka dla SPATiFu. Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow grają barokowy pop, przy którym dobrze się bawią zarówno dzieci, jak i dorośli. Mogliśmy się o tym przekonać w lipcu 2017 roku, kiedy duet wystąpił na Wirydarzu.

Na wspólne składanie origami zaprasza Pracownia Takie Rzeczy i Dobrze się składa. W najbliższą niedzielę wspólnie stworzymy praktyczną osłonkę na doniczkę. Przygotujcie arkusz papieru o wymiarach 30x15 cm oraz taśmę klejącą. 

W ramach pokazu Benshi online podyskutujemy o kolejnym filmie z cyklu Dokumenty – „Zabawa w chowanego”.  To kontynuacja głośnego dokumentu braci Sekielskich z 2019 roku „Tylko nie mów nikomu”. Zapraszamy we wtorek na facebookowy profil Benshi.

Zachęcamy także do odwiedzania strony #zostańwdomu.lublin.eu, gdzie zbierane są oferty lubelskich instytucji kulturalnych oraz lokalnych przedsiębiorców gotowych do działania w czasie kwarantanny. Przypominamy, że budynek Centrum Kultury w Lublinie jest zamknięty, a wydarzenia wstrzymane do odwołania. #zostańwdomu