W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs Incydent Polski 2022!

Konkurs Incydent Polski 2022!
26.09.202117:55

Jeśli myślicie o stworzeniu nowego przedstawienia lub macie już wymyślony, nigdy nie zrealizowany spektakl, ten konkurs jest właśnie dla Was!

Czego szukamy?

Poszukujemy oryginalnych i świeżych pomysłów na spektakl cyrkowy bądź spektakl nawiązujący do cyrku poprzez estetykę, tematykę, dyscypliny cyrkowe itp. Czekamy na propozycje spektakli zabawnych, ale i poruszających, zaskakujących w formie i treści, które zaintrygują niełatwą i bardzo zróżnicowaną widownię, bo z taką się spotkacie na festiwalach cyrkowych i ulicznych.

Konkurs dotyczy zarówno propozycji plenerowych, jak i scenicznych. Zależy nam na tym, żeby spektakl, który powstanie był często grany i prezentowany na wydarzeniach, i w miejscach publicznych. Musi być zatem adaptowalny do wielu przestrzeni, mieć przemyślany i nieskomplikowany scenariusz, a jego realizacja powinna opierać się na prostych rozwiązaniach logistycznych.

Kto się może zgłosić?

Artyści i grupy z szerokiego środowiska sztuk performatywnych: cyrku, tańca, teatru itp. , zarówno doświadczeni, jak dopiero rozpoczynający swoja karierę, z Polski, bądź rezydujący w Polsce.

Dlaczego warto ?

Wysyłając zgłoszenie dajesz sobie szansę na zrealizowanie swojego wymarzonego pomysłu, który może zapewnić Ci udany debiut lub ugruntować pozycję artystyczną.

NAGRODA GŁÓWNA

Umowa zawarta z laureatem/ ami na realizację spektaklu określająca honorarium. Na realizację najciekawszych projektów chcemy przeznaczyć łącznie 50 000 zł netto. Planujemy nagrodzić od 1 do 3 projektów, które finalnie zaprezentowane zostaną szerokiej publiczności podczas Polskiego Showcase’u Cyrku Współczesnego w Lublinie.

DODATKOWO

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wytypuje najciekawsze projekty, których autorzy lub przedstawiciele  grup wezmą udział w bezpłatnych masterklasach cyrkowych prowadzonych przez doświadczonego mentora – Lucho Smita.

W drugiej połowie grudnia 10 osób będzie miało szansę przez 5 dni (pokrywamy koszty noclegu i wyżywienia) pracować i rozwijać swój  pomysł na spektakl w atmosferze twórczej wymiany myśli pod okiem doświadczonego reżysera i artysty cyrkowego.

Laboratorium dla twórców sztuki cyrkowej z Lucho Smitem

Lucho Smit (FR) – artysta cyrkowy ( akrobata, żongler, muzyk), reżyser i mentor. Absolwent Wyższej Szkoły Cyrkowej CNAC. Twórca i producent projektów artystycznych, społecznych, organizator festiwalu “Cirque&Mare”. Jest członkiem wielu komisji  i rad artystycznych m.in. zasiada w Jury prestiżowgo konkursu Circus Next.

Założyciel i członek francuskiej grupy cyrkowej “ Galapiat ”, w której reżyseruje i gra, między innymi  spektakl Risque Zéro . Lucho towarzyszy młodym twórcom w tworzeniu autorskich spektakli z użyciem różnych technik (nie tylko cyrkowych). Jako reżyser współpracował z DBK Dance Company (taneczny spektakl Demat), z artystami uczestniczącymi w konkursie Circus Next (Monki Buisness,  Static), czy absolwentami Wyższej Szkoły Cyrkowej CNAC (Dyplom 32-go rocznika, On n’est pas là pour Sucer des Glaces) i wieloma innymi. Obecnie w solowym repertuarze gra autorski spektakl L’âne & la Carotte , z którym występuje na całym świecie.

Circus Lab

Pięciodniowy intensywny warsztat mentorski przygotuje uczestników do autorskiej pracy nad własnymi spektaklami. Zawierać będzie część praktyczną: eksperymentalną, reżyserską, ruchową oraz teoretyczną i analityczną, z feedbackiem. Uczestnicy zobaczą wzajemnie próbki swojej twórczości i przedstawią pomysły na własne spektakle.

Pod okiem mentora dyskutować będą o kierunku pracy zarówno pod kątem treści, techniki, gry aktorskiej i sztuki. Lucho zaproponuje konkretne ćwiczenia, gry, pokaże różne metody pracy z techniką cyrkową tak, by osiągnąć zamierzony efekt, wyposaży adeptów sztuki cyrkowej we wskazówki reżyserskie, informacje i narzędzia do indywidualnej, autorskiej pracy nad zaproponowanym przez nich materiałem i koncepcją na spektakl.

Podczas krótkiej prelekcji prowadzonej przez Martę Kuczyńską (reprezentującą platformę Circus Next) uczestnicy dowiedzą się także jak aplikować z własnymi kreacjami do projektu grantowego dla artystów cyrkowych Circus Next.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy wyłącznie przez formularz online dostępny na stronie internetowej sztukmistrze.eu
Termin zgłoszeń do 31.10.2021.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie sztukmistrze.eu
Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: