W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Krajobraz (nie)podzielny” w Warsztatach Kultury

„Krajobraz (nie)podzielny” w Warsztatach Kultury
13.02.202219:16

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkania dla dzieci zatytułowane „Krajobraz (nie)podzielny” towarzyszące wystawie pod tym samym tytułem. 

Program: 

19 lutego 2022, godz.10.30 Czy koszulka może mówić?
Warsztaty dla dzieci w wieku 4–6 lat wraz z opiekunami i opiekunkami na warsztaty inspirowane grafikami Justyny Sokołowskiej dotyczącymi zagadnienia granic jako elementów budujących nasze życie społeczne.
Dla kogo: dzieci w wieku 4–6 lat wraz z dorosłymi opiekunami
Zapisy: Udział bezpłatny. Zapisy przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl

26 lutego 2022, godz. 10.30 Granice/Różnice 
Warsztaty dla dzieci (od 5 lat) na warsztaty z Justyną Sokołowską – graficzką i ilustratorką książek dla dzieci, współpracującą z takimi wydawnictwami jak Dwie Siostry czy Bosz!
Dla kogo: dzieci w wieku 5–10 lat (uwaga! Dzieci uczestniczą w warsztatach bez opiekunów).
Zapisy: Udział bezpłatny. Zapisy przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl

Krajobraz (nie)podzielny | Tomasz Bielak/Justyna Sokołowska – Wystawa

Wystawa w Bramie Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7 odnosi się do kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskiej granicy. Tomasz Bielak – malarz, rzeźbiarz, grafik i autor murali oraz ilustratorka książek, Justyna Sokołowska, zaprezentują prace z hashtagami las i granica. Dzieła powstają jako wypowiedzi artystyczne oraz osobiste, wynikające z poczucia niepokoju i solidarności z ludźmi, o których dramacie słyszymy i który oglądamy na ekranach komputerów. Stanowią też wyraz wdzięczności dla poszczególnych osób i organizacji pomagających na miejscu. Na wystawie w Bramie zaprezentowany zostanie mural oraz seria grafik, będących głosem w debacie na temat migracji i kwestii podziałów społecznych jako narzędzi kontroli i zarządzania strachem.

Kiedy: Wystawa dostępna do 28 lutego (poniedziałek-piątek) w godzinach od 10:00 do 17:00.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – parter
Wstęp wolny.

Biogramy artystów:
Justyna Sokołowska
– (ur.1983 r.) absolwentka wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się głównie projektowaniem książek. Jej opracowania graficzne zdobywają nagrody  W konkursach w Polsce i za granią. Współpracowała z wydawnictwami takimi jak Bosz czy Dwie Siostry.

Tomasz Bielak – (ur. 1967 r.)W 1995 roku ukończył gdańską Akademię Sztuk Pięknych. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rzeźbą, jest autorem instalacji oraz wielkoformatowych murali. W swojej twórczości malarskiej Bielak łączy tradycyjny warsztat malarski z konceptualnym podejściem do sztuki. Realistyczne postaci, przedmioty i zwierzęta (m.in. małpy) umieszcza na abstrakcyjnym, neutralnym tle, przez co wzmacnia ich wizualny przekaz i symboliczne znaczenie.