W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Krzysztof Baranowski Trio – Koncert online z CSK

Krzysztof Baranowski Trio – Koncert online z CSK
06.05.202106:05

CSK zaprasza na bezpłatny koncert online Krzysztof Baranowski Trio w ramach cyklu #JAZZwCSK.

Koncert online

Zespół powstały z inicjatywy Krzysztofa Baranowskiego łączy jazzową tradycję i nowoczesne brzmienie w formule fortepianowego trio. Świeże, harmonijne kompozycje lidera, sceniczna kreatywność i emocjonalny język muzycznej wypowiedzi wyróżniają trio na tle innych polskich grup jazzowych.

Utwory wykonywane przez K.B. Trio to głównie kompozycje pomysłodawcy zespołu – Krzysztofa Baranowskiego, które łączą w sobie różnorodne inspiracje, od jazzu tradycyjnego, przez muzykę klasyczną i jazz skandynawski, po muzykę filmową i world music. Muzycy wchodzący w skład formacji cechują się dużą wrażliwością i wszechstronnością. Mimo młodego wieku, posiadają bardzo bogate muzyczne doświadczenie.

Liderowi-kontrabasiście towarzyszą na scenie: pianista Mateusz Kaszuba oraz perkusista Elnatan Shachar. W 2020 roku Krzysztof Baranowski Trio otrzymało Grand Prix w ramach konkursu Lotos Jazz Festival - 22. Bielskiej Zadymki Jazzowej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane