W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kurs edukatorski w Galerii Labirynt

Kurs edukatorski w Galerii Labirynt
24.09.202107:56

Kiedy: 16–17.10.2021 (sobota-niedziela), godz. 12.00–17.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi.
Nabór: do 4.10.2021, formularz zgłoszeniowy na stronie Galerii
Udział bezpłatny

Rusza nabór na bezpłatny kurs dla osób, które interesują się edukacją na polu kultury i sztuki. Będzie można się dowiedzieć m.in., jak przygotować warsztaty edukacyjne dla różnych grup odbiorców i odbiorczyń, oraz co trzeba wiedzieć, aby oprowadzać po wystawie. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 4 października. Zajęcia odbędą się 16 i 17 października w godz. 12.00-17.00 w siedzibie Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5.

Uczestnicy i uczestniczki poznają metody pracy stosowane przez edukatorów i edukatorki, dowiedzą się, w jaki sposób przygotować warsztaty, a także jak oprowadzać grupy po wystawie. Oprócz tego poznają podstawowe zagadnienia z zakresu dostępności wydarzeń dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Kurs składa się z następujących części:

  • część warsztatowa: dwa stacjonarne pięciogodzinne spotkania teoretyczno-praktyczne (16 oraz 17.10.2021 w godzinach 12.00–17.00),
  • część obserwacyjna: obserwacja wybranego wydarzenia edukacyjnego odbywającego się w Galerii Labirynt,
  • część praktyczna: przygotowanie wydarzenia edukacyjnego dla odbiorców i odbiorczyń Galerii Labirynt.

Szkolenie poprowadzą: Agata Sztorc-Gromaszek (kuratorka programu oraz koordynatorka dostępności Galerii Labirynt), Krystian Kamiński (edukator oraz tłumacz Galerii Labirynt).

Kurs przeznaczony dla osób do 27 roku życia, które studiują bądź ukończyły kierunki artystyczne, historię sztuki, animację kultury lub kierunki humanistyczne. Osoby, które pozytywnie ukończą kurs, otrzymają certyfikat. Informację dotyczącą przyjęcia na kurs prześlemy mailowo do 8.10.2021.

Dbając o bezpieczeństwo, organizatorzy ograniczyli ilość osób biorących udział w kursie. Przypominają również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekują powierzchnie w galerii, udostępniają płyn do dezynfekcji rąk.

Dodatkowe informacje: 81 466 59 20 wewn. 23 /

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane