W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lato w plenerze z Centrum Kultury

Lato w plenerze z Centrum Kultury
06.06.201913:24

Ciepłe, letnie miesiące to dobry czas żeby wyjść z domu i skorzystać z oferty kulturalnej na świeżym powietrzu.  Most Kultury i Wirydarz — to lokalizacje, w których tego lata ponownie zagości szereg wydarzeń, przygotowanych w ramach wakacyjnego programu.

Odwiedzając zabytkowy most w czerwcowe wieczory, trafimy na propozycje dla różnych środowisk i grup wiekowych. W programie znajdziemy m.in. koncerty, warsztaty i potańcówki przy muzyce na żywo. Przed nami koncerty dobrze znanych lubelskiej publiczności zespołów, takich jak: Backbeat, Lublin Street Band czy Lubelska Baszta. Wyjątkowy koncert zagra Orkiestra św. Mikołaja z okazji Sobótki, czyli najkrótszej nocy w roku. Wizyta na Moście Kultury to też okazja do nauki czegoś nowego. Wśród szeregu warsztatów znalazły się zajęcia z nauki gry na różnego rodzaju bębnach, warsztaty konstruowania zabawek, fotograficzne i kulinarne. 

Muzyki nie zabraknie też w Wirydarzu CK. W ramach 6. edycji Festiwalu Dźwięki Słów na scenie usłyszymy wyjątkowy projekt Milo Kurtisa — multiinstrumentalisty i współzałożyciela zespołu Maanam. Jego MILO Ensemble to sekstet grający muzykę wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i awangardy jazzowej. Muzyka zobaczymy też w innym projekcie — Grupa w Składzie. Z kolei zespół TeChytrze zaprezentuje na nowo zinterpretowaną lubelską muzykę tradycyjną. Żywiołowo będzie też podczas koncertu duetu Wczasy, który w swojej muzyce łączy polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Fani Marcina Świetlickiego już dziś mogą zaplanować jeden z czerwcowych wieczorów. Zgniłość to nowy zespół krakowskiego poety i pianisty Michała Wandzilaka, którzy przy tym projekcie współpracują z młodymi jazzmanami z Trójmiasta. Połączenie elektroniki i instrumentów perkusyjnych to znak rozpoznawczy duetu Wielecki & Efebo. Perkusista i DJ zaprezentują publiczności szeroko rozumianą muzykę tropikalną. 
Wirydarz w czerwcu to także warsztaty: introligatorskie, gdzie uczestnicy własnoręcznie wykonają pakiet trzech zeszytów w klimacie retro oraz tworzenia unikatowych wianków z krepiny. Koniec czerwca w Wirydarzu to spektakl „Zły” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, który jest autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża — byłego przestępcy.

Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia na stronie internetowej CK
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.