W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lato w Skansenie
24.06.201606:52

Wakacje w mieście? A może na wsi w mieście? Lubelski skansen zaprasza do spędzania lipca za swoimi bramami. Będzie sporo zabawy, wypoczynku pośród starych chat i zieleni, a także podglądania tego, jak to się dawniej prało, tkało czy kuło żelazo…

Z racji rozpoczynającego się niebawem sezonu wakacyjnego Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało ofertę edukacyjną. Dwa programy: „Hej Lato!” i „Jak to się dawniej robiło?” proponują szereg interesujących zajęć. Pierwszy z nich „Hej Lato!”, adresowany do dzieci i młodzieży, zaplanowano na lipiec 2016. Jest to 3-godzinny program złożony z 3 zajęć do wyboru m.in. dawne gry i zabawy pastwiskowe, prezentacja zabytkowych zabawek, muzealny placyk zabaw. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, środę i piątek po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Z kolei „Jak to się dawniej robiło?” przewidziano na lipiec oraz sierpień. Będzie to cykl niedzielnych pokazów dawnych zawodów, umiejętności, rękodzieła ludowego, podczas których m.in. twórcy odkryją przed uczestnikami tajniki wyrobu niemalże zapomnianych już przedmiotów. Dzięki swojej wakacyjnej ofercie Muzeum Wsi Lubelskiej podpowiada rodzicom i opiekunom najmłodszych jak można miło i pożytecznie spędzić letni czas.

Hej Lato! - obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Koszt 3-godzinnego pakietu zajęć: 10 zł/os.
Jak to się dawniej robiło? - pokazy w ramach biletów wstępu do Muzeum : 12/6 zł

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane