W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Luty z teatrem w CK
29.01.202317:50

Luty w CK to miesiąc, w którym na pewno nie zabraknie dobrego teatru. Na deskach scen CK zobaczymy świetne produkcje lubelskich twórców, które niejednokrotnie zostały docenione przez publiczność i środowisko teatralne.

Już 3 lutego Scena InVitro pokaże „Złego”, czyli autobiograficzną opowieść Dariusza Jeża, który zanim zabłysnął na deskach teatru, był wysoką figurą lubelskiego półświatka. Bohater dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie i obecnie jest aktorem. Spektakl prowadzi nas przez pasmo przemian, jakim ulega życie ex-gangstera przypadające na okres transformacji Polski. Widzowie obserwują, jak wraz z przejściem z komunizmu w demokrację zmienia się podejście głównego bohatera do świata.

Przed nami również zaskakująca historia z życia Leonarda Cohena w wyjątkowym, muzycznym spektaklu. „Przepis na Cohena” opiera się na prawdziwej historii piosenkarza, który w latach 90. zaszył się na 5 lat w buddyjskim klasztorze. W naszej opowieści na górze Mount Baldy odwiedzają go największe gwiazdy światowej muzyki, a ich zaskakujące opowieści o Cohenie są oparte na autentycznych wypowiedziach. Spektakl dopełniają nowe, odkrywcze aranżacje utworów wykonywanych na żywo oraz nieoczywisty humor kanadyjskiego barda.

Po raz kolejny będziemy mogli przeżywać także niezwykłą historię „Onego”, czyli chłopca, który wyrusza w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata. Po drodze spotyka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta – tak mierzy się z własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność. W spektaklu Daniel Adamczyk stwarza świat, w którym każdy przedmiot ożywa, poruszając wyobraźnię widza.

Z kolei „Chłopcy – dramat z życia sfer starszych” Teatru Seniora to adaptacja doskonałej sztuki Stanisława Grochowiaka, której akcja toczy się w domu starców. Spektakl to ciepła i pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności. 

Bilety na spektakle dostępne w kasie CK oraz w sprzedaży online

Do zobaczenia w teatrze!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane