W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzykotwory - cykl bezpłatnych zajęć muzycznych i muzykoterapeutycznych

Muzykotwory - cykl bezpłatnych zajęć muzycznych i muzykoterapeutycznych
24.09.202306:59

MUZOTWORY 2023 to cykl bezpłatnych zajęć muzycznych i muzykoterapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat oraz ich opiekunów (osób dorosłych oraz seniorów). W ramach cyklu odbędą się 4 spotkania (po dwie grupy z podziałem na wiek.

MUZOTWORY 2023 mają inspirować do indywidualnej ekspresji w ramach form aktywności muzycznej, będą służyć wyzwalaniu emocji i aktywizowaniu uczuć. Za pośrednictwem odpowiednich narzędzi z zakresu edukacji muzycznej i muzykoterapii uczestnicy będą odbierać bodźce słuchowe, które wyzwolą w nich wrażenia emocjonalne i intelektualne.

Osią tematyczną warsztatów będą hasła-klucze stanowiące podstawę do interpretacji muzycznych: Dźwięki Emocji, Dźwięki Natury, Ruch i Rytm, Świat Instrumentów.

Podczas każdego z czterech warsztatów za pomocą innowacyjnych form aktywności prezentowane będą różne aspekty tematyki warsztatów. Podczas zajęć zostaną wykorzystane takie formy jak: mowa, śpiew, ruch z muzyką oraz gra na instrumentach. Istotnym elementem MUZOTWORÓW 2023 będzie rozwijanie umiejętności interpretacji i wyrażania spostrzeżeń związanych ze sztuką muzyczną przez uczestników.

Terapia muzyką to nie tylko słuchanie, ale też bezpośrednie tworzenie muzyki w kontekście zaproponowanej tematyki zajęć. Dzieci biorące udział w zajęciach będą aktywizowane poprzez śpiew, taniec oraz bezpośredni udział w komponowaniu i odtwarzaniu piosenek i utworów muzycznych. Ich twórczość będzie spontaniczna, będzie powstawać na skutek własnych interpretacji i odczuć.

Warsztaty mają charakter uniwersalny, dzięki czemu udział mogą wziąć w nich zarówno osoby niezwiązane jak i te żywo zainteresowane dziedziną sztuki jaką jest muzyka.

Czas trwania jednej grupy warsztatów to ok. 80 minut. Zajęcia będą odbywały się z podziałem na grupy. Maksymalna liczba uczestników pojedynczych grup warsztatów to 20-30 osób. Warsztaty będą odbywać się w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Elsnera 5.

Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, a także dzieci i młodzież z Ukrainy przebywająca na terenie Lublina. 

Nazwa warsztatów MUZOTWORY składa się z dwóch połączonych ze sobą pojęć: muzyki oraz tworzenia. Ma za zadanie akcentowanie twórczych walorów muzyki oraz obrazowanie synergii pomiędzy sztuką muzyczną i kreowanymi przez nią odczuciami zmysłowymi.
 

Zapisy na warsztaty

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej